• Головна
  • Більше десятка питань опрацювали депутати облради на Житомирщині на регламентній комісії
ВЛАДА
14:00, 7 грудня 2021 р.
Надійне джерело

Більше десятка питань опрацювали депутати облради на Житомирщині на регламентній комісії

ВЛАДА
Більше десятка питань опрацювали депутати облради на Житомирщині на регламентній комісії

В обласній раді відбулось засідання постійної комісії обласної ради з питань регламенту, депутатської діяльності, місцевого самоврядування, законності, правопорядку та антикорупційної діяльності.

Участь у роботі комісії взяли заступник голови обласної ради Володимир Ширма та заступник голови ОДА Олександр Федько.

Присутні заслухали інформацію директора департаменту фінансів облдержадміністрації Віктора Венцеля про обласний бюджет Житомирської області на 2022 рік.

«Загальний фінансовий ресурс обласного бюджету на 2022 рік становить 3,449 млрд грн. Доходи зросли на 9,9 % у порівнянні з 2021 роком. Загальний фонд становить 2,42 млрд грн, спеціальний - 1,47 млрд грн. Йде зростання як по загальному, так і по спеціальному фонду бюджету. Так, доходи загального фонду в цілому зросли на 2,8 %. Власні доходи обласного бюджету на 2022 рік становлять 72,6 % і трансферти - 27,4 %. Йде тенденція до збільшення власних доходів, тобто бюджет стає більш самостійним», - зазначив він.

У наступному році обласному бюджету передбачено ряд державних субвенцій: на освіту, на охорону здоров’я, на забезпечення житлом дітей-сиріт та на підтримку осіб з особливими освітніми потребами.

Що стосується видатків по галузях, найбільш питому вагу займає галузь освіти, де буде фінансуватись 49 закладів - 57,1 % всіх видатків. Соціальний захист -16 %. Охорона здоров’я - 10,1 %. Культура - 6,6 %. Фізична культура і спорт - 5,3 %. Регіональний розвиток - 3 %. Державне управління (обласна рада) - 1,7 %. Інші установи - 0,2 %. В цілому на утримання 129 бюджетних установ та закладів та фінансування програм буде спрямовано 1,917 млрд грн.

Проєкт бюджету члени регламентної комісії підтримали одноголосно.

Також депутати погодили проєкт рішення «Про програму економічного і соціального розвитку Житомирської області на 2022 рік». Як повідомили в департаменті агропромислового розвитку та економічної політики облдержадміністрації, мета програми – підвищення якості життя та добробуту населення шляхом підвищення конкурентоспроможності та інвестиційної привабливості регіональної економіки, забезпечення стабільного функціонування соціальної сфери та екологічної безпеки навколишнього середовища.

Серед основних показників економічного і соціального розвитку збільшення показників у відсотках очікується зокрема у обсязі реалізованої промислової продукції – на 6,9%, валової продукції сільського господарства – на 0,5%, валової продукції рослинництва – на 0,4%, валової продукції тваринництва – на 0,9%.

Під час засідання було заслухано ряд звернень щодо сприяння фінансування: Житомирського обласного територіального центру комплектування та соціальної підтримки, 9 Прикордонного загону імені Січових Стрільців, Головного управління ДСНС України у Житомирській області, Територіального управління Служби судової охорони у Житомирській області та військових частин.

Так, депутати підтримали виділення 300 тис. грн до кінця року на закупівлю паливно-мастильних матеріалів та захисного одягу для забезпечення роботи рятувальників Головного управління ДСНС України у Житомирській області та рекомендували підтримати дане рішення профільній комісії, а департаменту фінансів ОДА – відшукати можливості.

Як зазначив під час засідання начальник Головного управління ДСНС в області Ігор Нікітчук, за 2021 рік рятувальники вже здійснили понад 4000 виїздів та врятували 105 життів.

Також депутати підтримали виділення з обласного бюджету 50 тис. грн на встановлення системи відеоспостереження на мережі судів (Андрушівський, Червоноармійський, Коростишівський).

Серед додаткових питань, що вніс на розгляд комісії депутат обласної ради Павло Журбенко – виділення 8 млн грн на пільгове медичне забезпечення захисників у Обласному військовому госпіталі ветеранів війни у м. Бердичеві на наступний рік.

Члени комісії рекомендували бюджетній комісії та комісії з питань охорони здоров’я включити цей пункт у програму «Здоров’я населення Житомирщини на 2022 рік».

Крім того, члени комісії підтримали внесення змін до рішення обласної ради «Про утворення президії обласної ради VIII скликання», зі змінами», включивши до складу президії Костянтина Черпіцького – голову депутатської групи у Житомирській обласній раді «За молодь, спорт, культуру».

Погодження депутатів пройшов проєкт рішення обласної ради «Про план роботи обласної ради на І півріччя 2022 року». Водночас депутати не погодили проєкт рішення обласної ради «Про внесення змін у рішення Житомирської обласної ради від 24.12.2020 № 13 «Про Регламент обласної ради VIIІ скликання». Запропонованими змінами було передбачено, що пропозиції до проєкту порядку денного сесії вносяться головою обласної ради, постійними комісіями, депутатськими фракціями, депутатами обласної ради, головою обласної державної адміністрації не пізніше як за десять робочих днів до відкриття сесії. Чина норма – 15 днів. Присутні вирішили винести це питання на розгляд президії обласної ради.

Члени комісії підтримали звернення депутатів Тернопільської обласної ради до Верховної Ради України, Кабінету Міністрів України та обласних рад України щодо здійснення невідкладних заходів із забезпечення фінансової спроможності районних рад та вирішили внести його на розгляд сесії обласної ради.

Звернення голови Бердичівського БФ «Оберіг-26» щодо етичності поведінки депутата обласної ради Наталії Онуфрієнко члени комісії рекомендували розглянути на засіданні депутатської фракції, до складу якої входить депутат.

Джерело: сайт Житомирської обласної ради

Якщо ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію
#комісія #влада #житомирщина #житомирська #область #новини #інформація #регламентна комісія #новини житомира #новини житомирщини
0,0
Оцініть першим
Авторизуйтесь, щоб оцінити
Авторизуйтесь, щоб оцінити
ТОП новини
Загинув у боях за Україну на Донеччині: на Житомирщині прикордонники провели в останню путь побратима, — ФОТО
ГЕРОЙ
Житомирщина: у територіальному управлінні Служби судової охорони оголошено конкурс на зайняття вакантних посад
СЛУЖБА СУДОВОЇ ОХОРОНИ
«Мамо, я так хочу ходити. Хоч би одна нога запрацювала – я б тоді на милицях стрибав», – історія пораненого бійця з Житомирщини
ЖИТТЄВА ІСТОРІЯ
Житомир прощається: Герой Олександр Мороз повернувся на щиті
ГЕРОЙ
Оголошення
live comments feed...