• Головна
  • З початку року поліція Житомирщини зафіксувала 145 ДТП за участі нетверезих водіїв
ПОЛІЦІЯ
07:00, 9 грудня 2021 р.
Надійне джерело

З початку року поліція Житомирщини зафіксувала 145 ДТП за участі нетверезих водіїв

ПОЛІЦІЯ
З початку року поліція Житомирщини зафіксувала 145 ДТП за участі нетверезих водіїв

За цей період на території області сталися 3891 дорожньо-транспортна пригода, в яких загинули 155 людей, та ще 1048 – травмовано. Тож поліцейські закликають водіїв та пішоходів відповідально ставитися до заходів безпеки та суворо дотримуватись Правил дорожнього руху.

За інформацією Управління превентивної діяльності ГУНП області, за 11 місяців 2021 року через кермування транспортом у стані сп’яніння сталися 145 ДТП, серед них - 33 із постраждалими. У результаті загинули 9 людей та ще 43 отримали травми різного ступеню тяжкості. Також під колеса автомобілів потрапили 3 нетверезих пішоходів.

Читайте також: Викрито потужну нарколабораторію, яку обладнали у сільській хаті Житомирського району

За цей час поліцейські виявили понад 4,3 тисячі нетверезих водіїв за кермом автомобілів та склали відповідні матеріали за ст. 130 (Керування транспортними засобами або суднами особами, які перебувають у стані алкогольного, наркотичного чи іншого сп’яніння або під впливом лікарських препаратів, що знижують їх увагу та швидкість реакції) КУпАП.

З початку 2021 року зареєстровано 162 дорожньо-транспортних пригоди за участю дітей, серед яких 144 – з постраждалими. У 40 випадках неповнолітні були пішоходами, у 15 – велосипедистами. На жаль, 12 дітей загинули та ще 157 отримали травми.

За видами ДТП розподілились наступним чином: понад 51% ставались у результаті зіткнення рухомих транспортних засобів, ще у майже 17% – зіткнення з нерухомим транспортним засобом. У 6% випадків пішоходи потрапляли під колеса автомобілів (234 ДТП). Майже 8% становлять інші види: наїзд на велосипедиста (74 випадки), наїзд на тварин (51), зіткнення з гужовим транспортом (9) тощо.

Найчастіше загибель людей ставалась через зіткнення транспортних засобів (36%), наїзд на пішохода (29%) та наїзд на перешкоду (13%). У таких же видах автопригод, а також через перекидання транспортних засобів (у 9,9% випадків) відбувалось і травмування людей.

Найпоширенішими причинами ДТП залишаються порушення правил маневрування (1414 випадок), перевищення безпечної швидкості (1306), недотримання дистанції (393), порушення правил проїзду перехресть (237) та керування транспортним засобом у нетверезому стані (145). Зокрема, через перевищення безпечної швидкості руху сталася кожна четверта ДТП з постраждалими, у них загинули 70 людей та ще 439 отримали травми.

Тож поліцейські нагадують учасникам дорожнього руху про важливість дотримання правил безпеки, що допоможуть уникнути аварійних ситуацій на дорозі. Дорослим варто постійно навчати дітей та наголошувати їм про обережність під час знаходження поблизу автошляхів.

Водіям завжди слід враховувати погодні умови та дбати про належний технічний стан автомобіля. У разі застереження синоптиків про можливі сильні опади, обледеніння автошляхів, густий туман та інші явища, що ускладнюють кермування, бажано утриматись від поїздок власним автомобілем.

Також відслідковуйте ситуацію на дорогах за допомогою спеціальних електронних сервісів. Якщо виникла нагальна потреба вирушити у дорогу у складних умовах, подбайте про запас палива, візьміть з собою їжу та гарячий чай чи каву, тепло одягніться, не забудьте зарядити засоби зв’язку, повідомте рідним чи друзям про план поїздки та очікуваний час прибуття.

Керуючи транспортним засобом, завжди будьте максимально обережні, обирайте швидкість руху та дистанцію, що дозволять вчасно зреагувати на зміну дорожньої обстановки. Користуйтесь пасками безпеки, дітей перевозьте у спеціальних пристроях, що допомагають уникнути травмування у разі автопригод. Не забувайте вмикати ближнє світло фар під час руху поза межами населених пунктів.

Пішоходам варто переходити дорогу виключно у встановлених місцях, перед цим переконавшись, що водії транспортних засобів помітили та зрозуміли ваші наміри. Пам’ятайте, що у темну пору доби та в умовах недостатньої видимості пішоходи, які рухаються проїзною частиною чи узбіччям, повинні використовувати світлоповертальні елементи (стрічку, наклейку, жилет тощо) або бути в одязі, який має світлоповертальні елементи, для своєчасного їх виявлення іншими учасниками дорожнього руху.

Читайте також: У Житомирському районі трапилися дві ДТП з пішоходами

Якщо ви побачили, що хтось потрапив у скрутне становище через негоду чи технічну несправність, не будьте байдужими: запропонуйте посильну допомогу, викличте аварійні служби або зателефонуйте за номером «102».

Відділ комунікації поліції Житомирської області

Якщо ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію
#аварія #дтп #житомирщина #житомирська #область #новини #інформація #пригоди #поліція #місто
0,0
Оцініть першим
Авторизуйтесь, щоб оцінити
Авторизуйтесь, щоб оцінити
live comments feed...