• Головна
  • На Житомирщині 19 сімейних амбулаторій лікують туберкульоз
НСЗУ
08:00, 15 грудня 2021 р.
Надійне джерело

На Житомирщині 19 сімейних амбулаторій лікують туберкульоз

НСЗУ
На Житомирщині 19 сімейних амбулаторій лікують туберкульоз

У 2021 році доступ пацієнтів до медичних послуг у Житомирській області значно покращився. Національна служба здоров’я України запровадила нові та деталізувала вже наявні пакети Програми медичних гарантій. Які нові послуги та в яких лікарнях можуть отримати жителі області?

12 грудня був Міжнародний день універсального медичного охоплення. Принцип універсального медичного охоплення — право кожної людини отримати необхідні їй медичні послуги та ліки і не зазнавати при цьому фінансових труднощів через оплату лікування. В Україні цей підхід реалізований у Програмі медичних гарантій. Адмініструє ПМГ Національна служба здоров’я України.

Читайте також: Буде до 600 робочих місць: У Житомирі за кілька місяців запрацює підприємство відомого бренду, — ВІДЕО

ПМГ — це перелік та обсяг медичних послуг і ліків, які гарантує держава пацієнтові. Разом з фінансовими гарантіями пацієнт отримує чіткі правила, як отримати медичну послугу безоплатно.

Саме ПМГ гарантує пацієнтам доступ до безоплатної, вчасної та якісної медичної допомоги — від екстреної допомоги та візиту до сімейного лікаря, до складних операцій або перебування в стаціонарі. Включно з необхідними для пацієнта ліками.

Програму медичних гарантій почали запроваджувати з первинної ланки — послуги сімейних лікарів, терапевтів та педіатрів. Кожен житель країни отримав право вільного вибору сімейного лікаря. Своїм правом у Житомирській області скористалося 1,06 млн жителів, із них 35 468 у 2021 році. Отримати медичну допомогу на первинній ланці можна у 347 закладах області.

У 2020 році Програма медичних гарантій запрацювала на всіх рівнях медичної допомоги: від первинної ланки до високоспеціалізованої медичної допомоги. Зауважимо, що до ПМГ входить не тільки безпосередньо медична допомога, а й ліки з Національного переліку лікарських засобів.

Вже у 2021 році ПМГ розширилась. До програми увійшли нові та більш деталізовані наявні програми.

Пацієнти з туберкульозом отримали можливість лікуватися у свого сімейного лікаря.

“Жителі Житомирщини можуть лікувати туберкульоз в домашніх умовах під наглядом свого сімейного лікаря. Це новий для України, але загальносвітовий та сучасний підхід у лікуванні. Як тільки пацієнт не виділяє бактерії його можна виписувати з лікарні і не тримати у стаціонарі. Необхідний курс ліків пацієнт може приймати вдома, консультуючий зі своїм сімейним лікарем. В цей час людина може жити своїм звичним життям, а не лежати місяцями у стаціонарі.

У Житомирській області 19 закладів первинної ланки, де пацієнт може лікувати туберкульоз. Одна з них приватна — приймає пацієнтів у Житомирі”, — розповідає директорка Центрального міжрегіонального департаменту НСЗУ Алла Горбатюк.

Ближчою до пацієнта стала й психіатрична допомога, її тепер надають також мобільні мультидисциплінарні команди. На сьогодні в області працює два заклади з такою послугою — у Житомирі та Прилуках. Після завершення гострого періоду хвороби пацієнт може поїхати додому і перебувати в комфортних умовах. А бригада виїжджатиме до нього і надаватиме необхідну допомогу відповідно до плану лікування.

Ще один напрям, який з’явився у Програмі медичних гарантій у цьому році — лікування методом перитонеального діалізу в амбулаторних умовах. Це процедура очищення організму в пацієнтів із нирковою недостатністю, яка допомагає вивести продукти обміну та надлишок води з організму. У місті Житомир є один медичний заклад, що уклав договір на ці послуги.

В особливому фокусі уваги у Програмі медичних гарантій є лікування онкології. Тому у цьому році в окремий напрям виділили лікування та супровід пацієнтів із гематологічними та онкогематологічними захворюваннями. Дві лікарні у Житомирі надають відповідні послуги пацієнтам.

Пацієнти із зазначеними діагнозами або підозрою на них отримують у медзакладах безоплатні лабораторні дослідження та обстеження, такі як КТ, МРТ, УЗД тощо. Пацієнтам забезпечують ліки з Нацпереліку, лікування, знеболення, реабілітацію та психологічну допомогу. А також додатково ліки, які держава закуповує централізовано і розподіляє у медзаклади відповідно до потреби.

Читайте також: У селі Верхівня на Житомирщині відкрили пам’ятник Оноре де Бальзаку та Евеліні Ганській

Враховувати інтереси та потреби кожної людини і є метою Програми медичних гарантій. Всі послуги, які входять у Програму, від екстреної та первинної допомоги до високоспеціалізованої, є безоплатними для пацієнтів. Національна служба здоров’я і далі працюватиме над тим, щоб кожна людина в Україні могла отримати якісні медичні послуги та не стикалася при цьому з перешкодами та фінансовими труднощами.

Якщо ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію
#нсзу #житомирщина #житомирська #область #медицина #лікування пацієнтів #новини #інформація #піацієнти #новини житомира #новини житомирщини
0,0
Оцініть першим
Авторизуйтесь, щоб оцінити
Авторизуйтесь, щоб оцінити
Оголошення
live comments feed...