• Головна
  • Чим запам’ятається 2021-й рік для Житомирської обласної лікарні ім. О.Ф.Гербачевського?
14:20, 20 грудня 2021 р.
Надійне джерело

Чим запам’ятається 2021-й рік для Житомирської обласної лікарні ім. О.Ф.Гербачевського?

Чим запам’ятається 2021-й рік для Житомирської обласної лікарні ім. О.Ф.Гербачевського?

Рік, що минає, для КНП «Обласна клінічна лікарня ім. О.Ф.Гербачевського» відзначився багатьма яскравими подіями: оновленням матеріально-технічної бази, реконструкціями приміщень і першою операцією з трансплантації органів.

Щодня заклад приймає близько 2 тис. пацієнтів, і кожен із них отримує кваліфіковану медичну допомогу. Відтепер шлях пацієнта стає вдвічі коротшим, адже цього року в лікарні проводять реконструкцію приймально-діагностичного відділення, яке буде складатися з двох частин.

«Перший підрозділ – надання невідкладної медичної допомоги, де «швидка» медична допомога, образно кажучи, відразу буде заїжджати в реанімацію, розраховану на 4 реанімаційні ліжка. Другий – для тих, хто йде на планове лікування», – каже генеральний директор КНП «Обласна клінічна лікарня ім. О.Ф.Гербачевського» Богдан Леськів.

Також за рік у лікарні повністю реконструювали відділення реанімації та інтенсивної терапії на 15 ліжкомісць, яке зараз готується до відкриття. Приміщення обладнане новим сучасним обладнанням, серед яких – 9 дихальних апаратів.

«До кожного ліжка буде підведений кисень, стиснуте повітря, вакуум. Крім того, кожне робоче місце біля пацієнта обладнане моніторами, який у цілодобовому режимі дає інформацію про стан роботи організму. Також тут є інфузомати. Це обладнання, яке дозовано в часі дозволяє вводити препарати, необхідні пацієнту», – пояснив Богдан Леськів.

За рік у лікарні було повністю завершено реконструкцію єдиного в області відділення нефрології з ліжками інтенсивної терапії. Тут обслуговують пацієнтів із захворюваннями нирок.

«Відділення розраховане на 40 ліжок. Наявний також блок на 6 ліжок, де перебувають пацієнти з важкою патологією нирок. Блок обладнаний сучасними моніторами, дефібриляторами, апаратами вентиляції легень», – каже медичний директор із лікувальної роботи обласної лікарні ім. О.Ф.Гербачевського Наталія Герасимчук.

Цей рік назавжди закарбується в історії лікарні завдяки проведенню першої родинної пересадки нирки від батька до сина. Пацієнт усе життя страждав від хвороби, що вже не піддавалася консервативному лікуванню. За нього боролися одразу 20 лікарів. Зараз ще 234 пацієнта потребують трансплантації, тому у лікарні складають відповідний список.

«Відбираються кандидати для подальшої трансплантації нирки. І вже тоді ми можемо сказати, кому можемо допомогти, у кого є та стадія, і в кого є, можливо, родинні донори – ми їх також обстежуємо. Усе проводиться безкоштовно», – пояснює Наталія Герасимчук.

За сприяння народного депутата Сергія Кузьміних було придбано 7 нових наркозно-дихальних апаратів експерт-класу. Обладнання може використовуватися як в операційних, так і в палатах інтенсивної терапії. Окрім цього, в закладі запроваджується телемедицина, тобто можливість лікарів консультуватися на відстані.

«Це такий гарний проєкт, який ми намагаємося запустити та обов’язково це зробимо. За 2 – 3 місяці вже провели близько 800 консультацій. Тут потрібна спільна робота всіх лікарів, починаючи з амбулаторії, районних, опорних, міських, обласних лікарень. Це – колективна робота. Тобто пацієнт отримує послугу не виїжджаючи до обласного центру», – зазначає народний депутат Сергій Кузьміних.

На наступний рік обласна лікарня внесена до переліку об’єктів програми Президента України «Велике будівництво». Прогнозований обсяг фінансування – майже 850 млн грн. Керівництво закладу вже розробило свої пропозиції щодо будівництва і реконструкції приміщень, а також щодо закупівель сучасного обладнання й апаратури.

«Важливо було, щоб ці пропозиції були затверджені. Це будуть узагалі нові лікарні – не просто відремонтовані, а й технічно оснащені сучасним обладнанням», – наголосив парламентарій Сергій Кузьміних.

На цьому досягнення обласної лікарні ім. О.Ф.Гербачевського не закінчуються. У закладі відновлено проведення сучасного методу діагностики захворювань серця через стравохідну ехокардіографію, проводяться унікальні операції, які раніше були недоступні, а також невдовзі планується відкриття амбулаторного відділення центру радіаційного захисту населення, яке постраждало від наслідків Чорнобильської катастрофи.

Якщо ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію
#лікарня #Кузьміних #депутат Кузьміних #ремонт #обладнання
0,0
Оцініть першим
Авторизируйтесь, чтобы оценить
Авторизируйтесь, чтобы оценить
Останні новини
ТОП новини
На Житомирщині відпуск всіх рецептурних ліків, які купуються пацієнтами за власні кошти, здійснюватиметься за електронним рецептом
Електронний рецепт
У Житомирі сьогодні відбудеться Здорова прогулянка на свіжому повітрі
Анонс
Медики Житомирського обласного онкодиспансеру переказали на підтримку ЗСУ майже пів мільйона гривень
Допомога
У Житомирі викрили міжрегіональний канал збуту наркотичних засобів з місячним оборотом до 1,5 млн грн – шістьом особам повідомили про підозру
ПРОКУРАТУРА
Оголошення
live comments feed...