• Головна
  • Прокуратурою Житомирщини вживаються заходи щодо недопущення знищення лісів
ПРОКУРАТУРА
21:00, 25 грудня 2021 р.
Надійне джерело

Прокуратурою Житомирщини вживаються заходи щодо недопущення знищення лісів

ПРОКУРАТУРА
Прокуратурою Житомирщини вживаються заходи щодо недопущення знищення лісів

У засобах масової інформації набула суспільного резонансу подія щодо незаконної рубки 300 дубів поблизу с. Омелянівка Коростенського району.

Органи прокуратури не стоять осторонь вказаної проблеми та спільно з територіальною громадою та правоохоронними органами протистоять недобросовісним латифундистам.

Зазначені суб’єкти господарювання незаконно отримали у приватну власність 46 земельних ділянок, на 26 з яких зростає ліс.

За результатами опрацювання звернення Чоповицької об’єднаної територіальної громади Коростенського району 28.08.2021 Коростенською окружною прокуратурою до господарського суду Житомирської області подано позов в інтересах держави в особі Головного управління Держгеокадастру у Житомирській області, Чоповицької селищної ради до П(ПО)СП імені Ніни Сосніної та ТОВ «ГОЛОВКИ-АГРО» про скасування державної реєстрації права приватної власності на 46 земельних ділянок площею 649,4466 га та їх витребування з чужого незаконного володіння.

Ухвалою Господарського суду Житомирської області 11.10.2021 відкрито провадження у справі №906/987/21.

З метою недопущення подальшої вирубки лісу, прокуратурою подано до суду заяву про забезпечення позову, яку судом задоволено та заборонено П(ПО)СП ім. Ніни Сосніної, ТОВ «ГОЛОВКИ-АГРО», а також іншим особам вчиняти дії щодо вирубування насаджень на 26 земельних ділянках.

На даний час розгляд справи щодо повернення громаді землі триває.

Крім цього, Коростенською окружною прокуратурою здійснюється процесуальне керівництво у кримінальному провадженні за фактом незаконної порубки дерев поблизу с. Омелянівка Коростенського району за ч.1 ст. 246 КК України.

Установлено, що представниками ТОВ «ГОЛОВКИ-АГРО», всупереч вимогами закону, проведено рубку дерев, унаслідок чого завдано збитків навколишньому природному середовищу.

Під час розслідування кримінального провадження накладено арешт на незаконно вирубані 140 колод деревини породи дуб та транспортні засоби, якими вона перевозилась.

Наразі органом досудового розслідування призначено судову експертизу з метою визначення розміру збитків, завданих навколишньому природному середовищу.

Стан досудового слідства взято на контроль обласною прокуратурою.

Пресслужба Житомирської обласної прокуратури

Якщо ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію
#прокуратура #житомирщина #житомирська #область #законодавство #новини #інформація
0,0
Оцініть першим
Авторизуйтесь, щоб оцінити
Авторизуйтесь, щоб оцінити
Оголошення
live comments feed...