• Головна
  • Загадковий підвал урочища Дуби на Житомирщині відкриває свої таємниці
ТУРИЗМ
10:15, 4 січня 2022 р.
Надійне джерело

Загадковий підвал урочища Дуби на Житомирщині відкриває свої таємниці

ТУРИЗМ
Загадковий підвал урочища Дуби на Житомирщині відкриває свої таємниці

Загадковий підвал урочища Дуби (Дубина) відкриває свої таємниці. До початку 90-х років минулого століття металеві двері з замком народжували безліч думок щодо його призначення.

Про це розповідають у Коростенському туристичному інформаційному центрі.

Серед головних – це таємний вхід в об’єкт «Скеля» або підземний перехід під річкою в бомбосховище під лікарнею. Але коли двері відчинились і явили світу два «глухих» приміщення підвал перестав бути цікавим.

Читайте також: Нестандартне оформлення, комфортність та ошатність: на лісовій мапі Житомирщини з’явився ще один рекреаційний пункт

Але, підвал цей має свою цікаву і неповторну історію. Почалась вона ще наприкінці 20-их років минулого століття. Саме в цей період почався період «воєнної тривоги», якій був пов'язаний з побоюваннями керівництва держави втратити «завоювання молодої радянської республіки» перед обличчям буржуазних держав – Польщі та Румунії. Місто Коростень як стратегічне приграничне містечко зі своїми залізничними мостами відігравало не аби яку роль с системі оборони держави. Але з іншого боку, в разі їх захоплення супротивником, відкривало шлях на Київ такій потужній зброї того часу, як бронепотяги.

Як згадував «головний диверсант Радянського Союзу» Ілля Старінов у своїх мемуарах «Записки диверсанта», ще у 1929 році починаються активні роботи по створенню таємних сховищ для вибухівки неподалік стратегічних об'єктів залізниці. А згодом, в Коростені під головуванням Командувача військами Українського військового округу Іони Якіра були проведені практичні навчання по організації мінування мостів в приграничних районах.

Саме з цією метою і був споруджений залізобетонний підвал в урочищі Дуби, яка на той час вже був територією польового табору 55-го полку НКВД з охорони залізничних споруд.

Джерело: Коростенський ТІЦ

Читайте також: На Житомирщині Центр дитячої та юнацької творчості отримав подяку — на заході виступив переможець «Україна має талант» Артем Фесько

Якщо ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію
#туризм #житомирщина #житомирська #область #анонс #новини #інформація #конкурс #туристична #фотографія #подорожі #мандри
0,0
Оцініть першим
Авторизуйтесь, щоб оцінити
Авторизуйтесь, щоб оцінити
Оголошення
live comments feed...