• Головна
  • У житомирському музеї космонавтики представили одне з найбільш цінних минулорічних надходжень до його фондів — портрет Сергія Корольова
МУЗЕЙ
12:50, 12 січня
Надійне джерело

У житомирському музеї космонавтики представили одне з найбільш цінних минулорічних надходжень до його фондів — портрет Сергія Корольова

МУЗЕЙ
У житомирському музеї космонавтики представили одне з найбільш цінних минулорічних надходжень до його фондів — портрет Сергія Корольова

До 115 річниці з дня народження С.П. Корольова в Меморіальному будинку-музеї академіка С.П. Корольова представлено одне з найбільш цінних надходжень до фондів музею у 2021 році. Це портрет С.П. Корольова (інтарсія), виконаний на меблевій фабриці МІРТ в м. Новоград-Волинський і подарований приватним підприємцем О.М. Ющенком.

Також в залах музею вперше експонуються для широкого загалу так звані «папки Головного Конструктора», які довгий час зберігались у фондах. Вони містять ксерокопії матеріалів, присвячених розвитку авіації, ракетобудування та космонавтики за 1925-1939 рр. та 1958-59 рр. В папках представлені статті з газет та журналів: «Правда», «Известия», «Комсомольская правда», «Красная Звезда», «Рабочая газета» «Огонек», «Самолет», «Прожектор», «Наука і техніка», «Гражданская авиация».

Ці вирізки протягом багатьох років збирав та зберігав Сергій Павлович Корольов. Зібрання першого періоду належать до часу, коли Сергій Павлович тільки розпочинав свою трудову діяльність, працював у Групі вивчення реактивного руху, а згодом – Реактивному науково-дослідному інституті. Вони дають уяву про інтереси майбутнього Головного Конструктора і є цінними джерелами для дослідження його діяльності в 20-30-х роках минулого століття. В статтях розглядаються проблеми авіації, планеризму, повітроплавання та перших експериментів з ракетами. Деякі матеріали стосувалися льотчиків та авіаконструкторів, особисто відомих Сергію Павловичу. Він уважно прочитував статті, про що свідчать різноманітні відмітки: назви видань, дати, підкреслення, зірочки та галочки. Переглядаючи папку, можна знайти декілька статей, які стосуються розвитку авіації в Україні: це міста Одеса, де знаходився центр морської гідроавіації, Харків, Дніпропетровськ та Крим, який був центром Всесоюзних планерних змагань.

До другого тому увійшли газетні замітки 1957-1958 рр. Вони відображають велич самого факту відкриття космічної ери, підкреслюють його історичне значення для майбутнього людства. Тут зберігаються статті, присвячені конструкціям самого С.П. Корольова. Серед них дві опубліковані українською мовою в харківському журналі «За техніку» (1933 р. та 1934 р.).

В колекції С.П. Корольова знаходимо ретельно дібрану інформацію про досягнення зарубіжних льотчиків, авіаконструкторів та інженерів. Підкреслення Сергія Павловича зустрічаються в статтях про американську морську авіацію, англійські військові та італійські авіаційні заводи, чехословацькі літаки. Корольова цікавлять зарубіжні перельоти, рекорди швидкості та висоти, стратосферні польоти, міжнародні авіаційні виставки. Так, його увагу привернула стаття про американський авіаційний завод Ігоря Сікорського «Літак для трансатлантичних ліній».

Джерело: Національний музей космонавтики імені Сергія Павловича Корольова

Якщо ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію
#сергій корольов #житомирщина #житомирська #область #космос #космонавтика #новини #інформація #музей космонавтики
0,0
Оцініть першим
Авторизуйтесь, щоб оцінити
Авторизуйтесь, щоб оцінити
Оголошення
live comments feed...