• Головна
  • Вони плекають любов до книг: у громаді на Житомирщині очільники розповіли про «родзинки» своїх бібліотек
БІБЛІОТЕКА
13:50, 17 січня
Надійне джерело

Вони плекають любов до книг: у громаді на Житомирщині очільники розповіли про «родзинки» своїх бібліотек

БІБЛІОТЕКА
Вони плекають любов до книг: у громаді на Житомирщині очільники розповіли про «родзинки» своїх бібліотек

Продовжуючи тему про сферу культури Семенівської громади та її працівників, представники самої ж громади поспілкувались з ентузіастами, фахівцями, які живуть своєю роботою, плекають в молодому поколінні любов до книг, займаються просвітницькою діяльністю дорослих та організовують дозвілля для пенсіонерів.

Читайте також: У Житомирі можна дізнатися, як пахнуть космос та Місяць

Отже, почали…

Терехівська бібліотека, яку очолює Шевченко Людмила Миколаївна. Пані Людмила з 1979 року працює бібліотекарем і з власного професійного досвіду говорить, що робота бібліотекара це не тільки книжки, адже люди приходять з абсолютно різними питаннями.

Родзинкою Терехівської бібліотеки можна вважати День пенсіонера, який започаткований у рік створення громади. Така ідея виникла, щоб підтримувати згадку про історію села, його звичаї та традиції, процес заснування та розвиток. Одним з ідейних натхненників стала письменниця Тамара Кареліна, яка часто розповідала про історію села Терехове та Кикишівка, любить писати вірші на краєзнавчу тематику, їх декламувати. Ще одним місцевим старожилом, який полюбляє розповідати різноманітні історії села відзначився Олександр Коршевнюк - найактивніший житель села, який добре знає його історію та вміє донести до слухачів цікаву інформацію про те, як добудовувалася школа, в якій свого часу жив Джозеф Конрад.

***

Семенівською бібліотекою завідує Білоус Галина Григорівна, яка прийшла на роботу в бібліотеку 1984 році. В 1987 році закінчила Культурно-освітнє училище. Хотіла вступити до інституту, оскільки дуже любила і любить свою професію, але у зв’язку з народженням та вихованням 3 дітей, не мала такої можливості.

Сильною стороною Семенівської бібліотеки стало створення бібліотечного простору. Там доволі часто проводяться різнопланові культурно-освітні заходи: присвячені до знаменних дат, літературні вечори, виставки креативних доробків та картин. Тільки уявіть - з макаронних виробів, гречки та гороху. Галина Григорівна вважає, що жоден захід не може відбутись без книги, оскільки книга завжди буде невичерпним джерелом знань.

***

Садківською бібліотекою керує Масан Яна Олександрівна, яка в 2021 році вирішила спробувати себе у бібліотечній справі. Цьому її надихнули діти за якими спостерігала у школі, коли забирала своїх рідних дітей додому. Це стало поштовхом до того, що вона задумалась: «А чому б мені не змінити рід занять?» На той момент пані Яна працювала на тепличному комбінаті і кожного разу під час відвідин школи така думка підсилювалась. І ось в 2021 році настав переломний момент, коли кардинально змінила професію і жодного разу не пошкодувала.

Яна Олександрівна вважає, що її бібліотека є найкращою в Семенівській громаді, оскільки кожен захід для дітей проводиться в ігровій формі, в сучасному форматі, що дітям дуже подобається. Цікаво, що на базі Садківської бібліотеки було створено бібліотечний туризм, який передбачає читання книг у визначних місцях Садківського старостинського округу (затонула церква, панський дім, козацький пагорб).

***

Іванковецькою бібліотекою вправно керує Бондарчук Галина Іванівна, яка в 1978 році прийшла працювати бібліотекарем в Іванковецьку школу, яка знаходиться в панському маєтку пана Журовського і до цього часу працює в там. Пані Галина в 1986 році закінчила Житомирське культурно-освітнє училище, а в 1992 році закінчила Київський державний інститут культури імені Корнійчука. З 2018 року шкільна та сільська бібліотеки Іванковецького старостинського округу є об’єднаними.

Пані Галина відмічає, що специфіка роботи шкільного та сільського бібліотекаря дещо відрізняється, зокрема цільовою аудиторією. Адже шкільна бібліотека працює виключно з учнями та вчителями. Фахівець зауважує, що в бібліотеці можна дізнатись багато цікавого, зокрема про минуле, сучасне та майбутнє. Минуле – від заснування світу до сьогодення. Сучасне – події, які відбуваються навколо нас сьогодні. Майбутнє – фантастика, яка багатьма авторами описувалась у книгах, і з плином часу стає реальністю.

***

Красівською бібліотекою опікується Куліш Тетяна Іванівна, яка з раннього віку зростала у бібліотеці, запах книжки пам’ятає з раннього дитинства, а кожного дня, повертаючись зі школи, не могла пройти повз бібліотеку. Закінчивши Київський коледж зв’язку, працювавши на різних посадах в різних організаціях, запах книги все ж приманив її у 2014 році до Красівської сільської бібліотеки.

Пані Тетяна переконана, що робота сучасного бібліотекара є досить багатогранною та передбачає не лише видачу книг, а й проведення гурткової роботи, участь заходах школи, організацію екскурсій, виставок, співпрацю з клубними та соціальними працівниками. Більша частина робочого часу Тетяни Іванівни присвячується роботі з школярами, зокрема проводяться інформаційні кампанії для того аби заохотити учнів початкових класів до читання книг.

***

Хажинська бібліотека це зона відповідальності Мацюк Марини Вікторівни, яка з 2020 року працює в бібліотечній справі, хоча за освітою бухгалтер і все життя працювала бухгалтером. Пані Марина одного разу замислилась над тим, що дуже багато сучасних дітей проводять часу у гаджетах і практично не відкривають паперових книг. Тому, як тільки з’явилось вакантне місце, Марина Вікторівна вирішила спробувати себе в бібліотечній справі.

Особливістю Хажинської бібліотеки є те, що при ній створено молодіжний простір в якому молодь обговорює різні проекти, які в перспективі плануються реалізовуватись у Семенівській громаді; відбуваються літературні читання, тематичні вечори (захід, під час кого молодь обговорює суспільноважливі теми).

***

Закутинецька бібліотека перебуває в підпорядкування Чугаєвської Аліни Леонідівна. Пані Аліна з 1993 року по 2010 рік працювала у сільській бібліотеці села Пузирки Козятинського району Вінницької області. Однак, з переїздом до Закутинець працевлаштувалась вже у Закутинецькій бібліотеці.

Родзинкою Закутинецького старостинського округу стало: відкриття при бібліотеці музею рушника, у якому зібрано колекцію ручних робіт майстринь-вишивальниць різних поколінь; заснування дитячого гурточку «Умілі ручки» у якому вирізаються та клеються з паперу поробки, створюються олівцями малюнки, робляться картини з квілінгу, ліплять з пластиліну, виготовляються поробки до кожного свята, а віднедавна розпочали виготовлення еко-торбинок.

***

Великонизгірецька бібліотека представлена Голякою Ольгою Леонідівною, бібліотекарем, яка навчалася в Житомирському фаховому коледжі культури. Працює в бібліотечній системі з 1984 року. З того часу минуло 37 років. Всі ці роки працювала бібліотекарем і навіть не уявляє себе в іншій професії.

Читайте також: У Житомирі вже виписали додому пацієнтку, якій зробили операцію з трансплантації нирки, — ФОТО, ВІДЕО

Пані Ольга вважає, що сьогодні бібліотеки на селі - це центри громади, найдоступніше джерело отримання інформації, культури, спілкування. Ольга Леонідівна переконана, що бібліотека - не тільки зібрання книг, а й середовище соціальної комунікації, де зустрічаються діти різного віку, їх батьки, вчителі. Тому приміщення має бути привабливим та затишним. Наразі Великонизгірецька бібліотека надає наступні послуги: доступ до ресурсів та інформації (має 2 комп’ютери, 2 ксерокси), пошук інформації в інтернеті, друк на принтері; комп’ютерний переклад тексту; підготовка до вступу у ВНЗ; самоосвіта користувачів, проведення онлайн платежів (придбання квитків, банківські операції, замовлення товарів через інтернет, тощо).

Джерело: Семенівська громада, Фейсбук

Якщо ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію
#бібліотеки #кращі бібліотеки #бібліотеки житомирщини #громада #житомирщина #житомирська #область #книги #література #новини #інформація #новини житомира #новини житомирщини
0,0
Оцініть першим
Авторизуйтесь, щоб оцінити
Авторизуйтесь, щоб оцінити
Оголошення
live comments feed...