• Головна
  • Головний редактор газети «Житомирщина» Дмитро Панчук узяв участь у Конгресі Міжнародної федерації журналістів
фото
16:55, 11 червня 2013 р.

Головний редактор газети «Житомирщина» Дмитро Панчук узяв участь у Конгресі Міжнародної федерації журналістів

фото

Минулого тижня у Дубліні (Ірландія) відбувся 28-й Конгрес Міжнародної федерації журналістів, у якому взяла участь і делегація українських журналістів, у числі котрої був житомирянин, головний редактор газети "Житомирщина" Дмитро Панчук.

- Українська делегація складалася з шести осіб, - розповідає Дмитро Оксентович, - Росії Міжнародна федерація журналістів надала квоту в чотири особи для участі в Конгресі, а Білорусі - зовсім не надала. Делегація з Білорусі все ж приїхала до Дубліна, проте права голосу в обговореннях не мала.

Під час Конгресу було вшановано пам’ять журналістів, які загинули, виконуючи свої обов’язки. Так, у 2012 році загинув 141 журналіст у 29 країнах світу.

За словами Д. Панчука, гаслом 28-го Конгресу було: "Захистимо робочі місця, права журналістів, завдамо удар у відповідь". Навколо цього гасла відбувалася дискусія.

На Конгресі було зазначено, що світова економічна криза ще не закінчилася, вона триває, від чого також страждають ЗМІ та журналісти. Тому президент Міжнародної федерації журналістів Джим Бумела закликав журналістів об’єднати свої сили, реагувати на виклики в журналістиці, не залишати без уваги випадки, де чинять перепони свободі слова та притісняють кореспондентів.

Під час Конгресу було вшановано пам’ять журналістів, які загинули, виконуючи свої обов’язки. Так, у 2012 році загинув 141 журналіст у 29 країнах світу.  За словами Д. Панчука, в Україні в минулому році зник безвісти один журналіст, який мав активну соціальну позицію, проте офіційно він не вважається померлим.

Також відбулося переобрання президента Міжнародної федерації журналістів. Ним знову став британець Джим Бумела. Вибори не обійшлися без скандалу.

Вибори не обійшлися без скандалу.

Сталося так, що під час голосування виявилося, що бюлетенів на п’ять більше, ніж зареєстрованих учасників у залі. Цей факт дуже обурив німецьку делегацію. Німецька спілка кореспондентів, до речі, є співзасновницею Міжнародної федерації журналістів.  Ця делегація в знак протесту покинула Конгрес.

Зайві бюлетені, за згодою делегацій, не стали приводом для ще одного переголосування і Джим Бумела продовжить обіймати свою посаду.

Також було обрано склад органів управління Міжнародної федерації журналістів, до якого ввійшло по двоє представників із кожного континенту світу. Українці та росіяни до складу управлінських органів не ввійшли.

- Президент Ірландії Майкл Хіггінс приймав журналістів зі всього світу в своєму палаці, - розповідає Дмитро Панчук, - Все було дуже демократично, основним документом-пропуском для журналіста був його бейджик учасника Конгресу. В палаці не було охорони, решіток на вікнах. Також був прийом у мера Дубліна.

Наразі Національна спілка журналістів України, як й інші журналістські профспілки світу, формулює концепцію протистояння різноманітним викликам в роботі ЗМІ та кореспондентів.

130610 266

 

130610 297

 

130610 360

 

130610 348

 

130610 302

 

 

 

Якщо ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію
0,0
Оцініть першим
Авторизуйтесь, щоб оцінити
Авторизуйтесь, щоб оцінити
Оголошення
live comments feed...