• Головна
  • Очільники області вручили ключі від автомобілів інвалідам війни I категорії
17:30, 1 грудня 2010 р.

Очільники області вручили ключі від автомобілів інвалідам війни I категорії

Сьогодні уперше за кілька останніх років голова Житомирської обласної державної адміністрації С.М. Рижук та голова Житомирської обласної ради Й.А. Запаловський вручили ключі від автомобілів «Славута», придбаних за рахунок коштів державного бюджету, 20-м інвалідам Великої Вітчизняної війни I категорії, серед них - Герою Соціалістичної Праці Сингаївському Володимиру Васильовичу.

Всього до кінця року передбачається вручити інвалідам цієї категорії 149 автомобілів.

 Як відомо, Верховною Радою України 2010 рік в Україні проголошено Роком ветеранів Великої Вітчизняної війни.

Пріоритетами у проведенні цього Року було визначено консолідацію українського народу в шанобливому ставленні до ветеранів Великої Вітчизняної війни, виховання насамперед у молоді почуття патріотизму, поваги та вдячності за їх ратні, трудові подвиги у боротьбі з фашизмом.

На виконання Указу Президента України від 23 березня 2010 року «Про додаткові заходи щодо відзначення 65-ї річниці Перемоги у Великій Вітчизняній війні 1941-1945 років» наразі втілюється у життя обласна комплексна програма з проведення у 2010 році Року ветеранів Великої Вітчизняної війни 1941-1945 років, затверджена рішенням сесії обласної ради.

На реалізацію зазначеної програми передбачено фінансування за рахунок коштів обласного бюджету в сумі понад 6,6 млн. грн., які використовуються для поліпшення забезпечення ветеранів війни спеціалізованими видами медичної допомоги, проведення зубопротезування, поліпшення обслуговування ветеранів війни у лікувально-профілактичних закладах області та посилення адресності надання матеріальної і соціально-побутової допомоги зазначеній категорії громадян.

Також програмою передбачено проведення культурно-мистецьких заходів, присвячених Року ветеранів війни.

У районах та містах області органами державної виконавчої влади та органами місцевого самоврядування затверджено відповідні місцеві програми, які реалізовуються за рахунок коштів місцевих бюджетів.

Не випадково урочистості відбулися напередодні Міжнародного дня інвалідів, який щорічно 3 грудня відзначається світовою спільнотою з метою привернення уваги до проблем громадян з особливими потребами, надання їм рівних можливостей для інтеграції у суспільство та участі у соціальному житті.

На сьогодні в Україні за рахунок коштів державного та місцевих бюджетів здійснюється реалізація низки програм соціального захисту інвалідів. Серед них такі, як забезпечення протезно-ортопедичними виробами та спеціальним автотранспортом, санаторно-курортне оздоровлення, виплата грошових компенсацій на бензин, ремонт, технічне обслуговування автомобілів та на транспортне обслуговування інвалідів, безкоштовне та пільгове встановлення інвалідам 1 та 2 групи телефонів, надання матеріальної допомоги тощо.

Особлива увага та зусилля органів державної виконавчої влади всіх рівнів спрямовані на соціальний захист, поліпшення життєзабезпечення інвалідів Великої Вітчизняної війни.

На даний час в області на обліку для забезпечення спецавтотранспортом перебуває 4.970 інвалідів різних груп та категорій, у тому числі 1.180 інвалідів війни. З них 565 інвалідів війни, які безпосередньо брали участь у бойових діях під час Великої Вітчизняної війни та війни з Японією.

З метою посилення соціального захисту ветеранів війни, у поточному році урядом прийнято рішення щодо першочергового забезпечення спецавтранспортом інвалідів війни, які мають особливі заслуги перед Батьківщиною та котрі безпосередньо брали участь у бойових діях під час Великої Вітчизняної війни та війни з Японією.

Очільники області висловили надію, що проведення даної акції стане публічним інструментом інформування громадськості щодо реалізації одного із найважливіших напрямів діяльності органів державної виконавчої влади – забезпечення соціального захисту ветеранів Великої Вітчизняної війни. Вони також побажали ветеранам здоров’я та довгих років життя.

 

Якщо ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію
0,0
Оцініть першим
Авторизируйтесь, чтобы оценить
Авторизируйтесь, чтобы оценить
ТОП новини
Три потужні вибухи, потрапляння ракети в залізничну інфраструктуру, 2 повітряні тривоги, 2 поранених та пошкоджені будинки - як минула ніч в Коростені?
ВІЙНА
На 72-му році життя перестало битися серце директора Коростенського УТОСУ
УТОС
Історія житомирського професора: З перших днів широкомасштабної війни полишив викладацьку діяльність, вступивши до лав ЗСУ
ЗСУ
У Лугинах поліцейські розшукали маму виявленого на вулиці 3-річного хлопчика
ПОЛІЦІЯ
Оголошення
live comments feed...