• Головна
  • Барнахус захистить права неповнолітніх потерпілих та свідків у кримінальних злочинах – прокуратура Житомирщини ініціювала створення нового Центру
ПРОКУРАТУРА
12:16, 24 січня
Надійне джерело

Барнахус захистить права неповнолітніх потерпілих та свідків у кримінальних злочинах – прокуратура Житомирщини ініціювала створення нового Центру

ПРОКУРАТУРА
Барнахус захистить права неповнолітніх потерпілих та свідків у кримінальних злочинах – прокуратура Житомирщини ініціювала створення нового Центру

На Житомирщині, як і в Україні, спостерігається сумна тенденція зростання кількості злочинів, скоєних проти неповнолітніх. Щоразу зростає кількість дітей, які стають жертвами насильства. Зокрема, в Житомирській області проти статевої свободи та недоторканості особи минулоріч обліковано 41 кримінальне правопорушення – майже вдвічі більше, ніж за попередній рік.

Лише від зґвалтувань потерпіли 23 дитини, тоді як у 2020 році – семеро. Більше, ніж удвічі збільшилося потерпілих у кримінальних правопорушеннях, пов’язаних з домашнім насильством.

Такі невтішні факти і цифри навела начальниця відділу захисту інтересів дітей та протидії насильству обласної прокуратури Оксана Кайданович під час зустрічі із заступником голови Житомирської обласної держадміністрації Віктором Градівським, яка відбулася 21.01.2022 у державній установі.

«Діти, які стають учасниками кримінального провадження – як потерпілі, так і свідки, потребують особливого захисту, кваліфікованої підтримки юристів, психологів, інших вузьких спеціалістів. Забезпечити захист прав такої категорії дітей, як засвідчив досвід інших країн та окремих регіонів, і в нашій області може спеціалізований Центр – Барнахус, створення якого ініціює обласна прокуроратура», - наголосила Оксана Кайданович на першій робочій зустрічі.

Адміністарція схвально віднеслася до такої ініціативи прокурорів. Фактично вже розпочалися перші спільні кроки щодо пошуку належного приміщення в обласному центрі.

На сьогоднішній зустрічі обговорили деталі та алгоритм впровадження спільного проєкту. Попереду - ініціювання укладення Меморандуму між Представництвом Дитячого фонду ООН (ЮНІСЕФ) в Україні, Житомирською обласною державною адміністрацією про взаєморозуміння щодо створення центру захисту для дітей, які постраждали та/або стали свідками насильства, кримінального правопорушення» (модель Барнахус).

Відтак у планах – вже цього року відкрити у Житомирі Барнахус та впровадити спеціалізований захист прав неповнолітніх потерпілих і свідків у кримінальних злочинах.

Довідково.Наразі в Україні, в окремих регіонах триває процес утворення центрів підтримки дітей у процесі правосуддя за моделюю Барнахус (Barnahus).

Барнахус - Будинок дітей – це спеціалізований центр по роботі з дітьми, які постраждали від насильства або стали свідками подібних злочинів. Тут проводиться співбесіда з такими дітьми, здійснюється їх медичний огляд для цілей судової медицини, надаються усі необхідні терапевтичні послуги від відповідних спеціалістів.

Завдання Барнахусу:

  • Забезпечити дітям і підліткам, які зазнали різних видів жорстокого поводження і потерпіли від злочинів, отримання належної оцінки, лікування і підтримки;
  • Запобігти травматизації дітей внаслідок повторних співбесід, які проводять різні служби в різних місцях;
  • Створити для проведення слідчих інтерв'ю середовище, дружнє по відношенню до дітей, яке б знижувало рівень занепокоєння дитини, що, у свою чергу, має вирішальне значення для успішного отримання інформації.

Пресслужба Житомирської обласної прокуратури

Барнахус захистить права неповнолітніх потерпілих та свідків у кримінальних злочинах – прокуратура Житомирщини ініціювала створення нового..., фото-1
Якщо ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію
#прокуратура #житомирщина #житомирська #область #законодавство #новини #інформація
0,0
Оцініть першим
Авторизуйтесь, щоб оцінити
Авторизуйтесь, щоб оцінити
Оголошення
live comments feed...