• Головна
  • Звинувачення житомирських рятувальників у зволіканні з гасінням пожежі є безпідставними
14:15, 13 червня 2013 р.

Звинувачення житомирських рятувальників у зволіканні з гасінням пожежі є безпідставними

11-12 червня у ЗМІ поширилося повідомлення про те, що напередодні, 10 червня,  рятувальники ДСНС зволікали із гасінням пожежі господарських приміщень у м. Коростишеві, що призвело до знищення близько трьох десятків складських приміщень жителів багатоквартирних будинків. До того ж в оприлюднених матеріалах рятувальників звинувачують у тому, що у них були порвані пожежні рукави, а води вистачило буквально на кілька хвилин.

Про це повідомляє У ДСНС у Житомирській області.

 Зазначені висловлювання журналіста, який готував інформацію та поширив її згодом у ЗМІ, вказують на його некомпетентність та упереджений підхід до роботи рятувальників.

Поруч були розташовані гаражі, які знаходились під електричною напругою. І це не дозволяло рятувальникам відразу розпочати гасіння пожежі, адже наражало їх на смертельну небезпеку.

Насправді, 10 червня о 15:44 на пункт зв’язку 20 державної пожежно-рятувальної частини м. Коростишів надійшло повідомлення про пожежу в дерев'яних господарчих будівлях. Вже за три хвилини рятувальники прибули на місце події. Під час проведення розвідки вони встановили, що полум’ям охоплено п’ять сараїв загальною площею 200 кв. м. Поруч були розташовані гаражі, які знаходились під електричною напругою. І це не дозволяло рятувальникам відразу розпочати гасіння пожежі, адже наражало їх на смертельну небезпеку. Начальник караулу дав доручення телефоністу щодо знеструмлення мікрорайону через Коростишівський РЕМ. Також ним було прийнято рішення залучити до ліквідації загоряння друге відділення 20 ДПРЧ. І лише після отримання підтвердження про знеструмлення мікрорайону вогнеборці приступили до ліквідації пожежі.

 Що стосується звинувачень у недостатній кількості води в автомобілях: жоден пожежний розрахунок не виїжджає на виклик без води. Пожежної автоцистерни вистачає максимально до дев’ять хвилин роботи в залежності від інтенсивності подачі води та ємності автомобіля. Використавши привезений запас води, автоцистерна стає на вододжерело. Для того, щоб при гасінні пожежі не виникали зупинки та перерви, перша машина, що прибуває на пожежу, витрачає привезений запас води на приборкання вогню, а інший автомобіль, навіть із запасом води, все одно встановлюється на вододжерело для організації безперервної подачі води. Саме ця обставина і створює ілюзію у громадян, що цистерна приїхала порожня та стала на заправку.

Виходячи з вищенаведеного, висновок напрошується сам собою: для посилення боротьби з вогнем вкрай необхідно, щоб поряд була вода: гідрант, пожежна водойма, річка тощо. У нашому ж випадку найближчий пожежний гідрант за 100 м від місця події знаходився в неробочому стані (за його справність відповідав водоканал). У двох інших, розташованих на відстані 500 та 1000 м відповідно, через знеструмлення району не було необхідного тиску подачі води. Тож для підвозу води було прийнято рішення задіяти дві автоцистерни ДП «Коростишівський держлісгосп» та використовувати природну водойму – озеро -  на відстані понад 1,5 км від місця події.

Коли під час ліквідації пожежі пошкоджуються рукава, враховуючи екстремальні обставини – уламки конструкцій, шматки скла, цвяхи тощо, – то це звичайний робочий процес, під час якого вони оперативно замінюються на нові. Тож це не є сенсацією, як би того не хотілося журналістам, і особливо не впливає на оперативність та якість виконання завдань за призначенням.

 

У даній події швидкому поширенню полум’я сприяли сильні пориву вітру, висока температура та велике пожежне навантаження палаючих будівель дровами, брикетом, вугіллям, меблями, газовими балонами та домашніми речами. До місця події додатково були направлені ще одне відділення 20 ДПРЧ та частини спеціальної техніки аварійно-рятувального загону спеціального призначення з м. Житомир.

 

Незважаючи на жодні обставини, пожежу локалізували о 18:00, ліквідували о 19:50. Вогонь знищив господарські будівлі на площі близько 700 кв.м.  До речі, рятувальники приборкували пожежу, ризикуючи власним життям та здоров’ям, хоча б за тієї обставини, що в палаючих сараях знаходилися газові балони.

 

На завершення: рятувальники ДСНС звертаються до ЗМІ з проханням висвітлювати ПОВНУ ОБ’ЄКТИВНУ та ДОСТОВІРНУ інформацію, як того вимагає законодавство, спиратися на коментарі фахівців, а не на емоційні оцінки громадян. В іншому випадку ми змушені будемо захищати честь та гідність своїх співробітників у судовому порядку.

 

Якщо ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію
0,0
Оцініть першим
Авторизуйтесь, щоб оцінити
Авторизуйтесь, щоб оцінити
Оголошення
live comments feed...