• Головна
  • Сьогодні житомирському історику Георгію Мокрицькому мало б виповнитися 70...
ГЕОРГІЙ МОКРИЦЬКИЙ
13:35, 28 січня
Надійне джерело

Сьогодні житомирському історику Георгію Мокрицькому мало б виповнитися 70...

ГЕОРГІЙ МОКРИЦЬКИЙ
Сьогодні житомирському історику Георгію Мокрицькому мало б виповнитися 70...

Наприкінці життя весь свій краєзнавчий доробок Георгій Павлович залишив рідному місту. Про це сказала його донька Олена, коли 30 грудня 2021 року міський голова Сергій Сухомлин вручив їй нагороду батька «За заслуги перед містом І ступеня».

«Його надбання та знання – безцінні, - каже міський голова.- Мокрицький назавжди буде духовним фундаментом Житомира, його ДНК».

Письменник, історик, журналіст, фотохудожник, який весь свій творчий і життєвий шлях присвятив Житомиру… Світла пам’ять…

Читайте також: Через 81 рік «повернувся» додому з війни: поховали воїна, останки якого знайшли пошуківці Житомирщини, — ФОТО

Довідково: Історик-краєзнавець, літератор, публіцист, видавець, фотохудожник, історик архітектури, громадський діяч Георгій Мокрицький народився 28 січня 1952 року у Житомирі у родині корінних житомирян. Краєзнавством захопився ще з дитинства, збирав і вклеював у зошит газетні статті про рідне місто.

Весь вільний час проводив у архівах. У 1974 році закінчив Житомирський сільськогосподарський інститут. Після демобілізації з армії працював у Житомирській обласній організації товариства «Знання».

З 1981 року – кореспондент, старший кореспондент, завідувач відділу листів і масової роботи обласної газети «Комсомольська зірка»; у 1986-1988 працював в Житомирській районній газеті «Зоря комунізму»; у 1989-1995 у газеті «Житомирський вісник» - репортером, завідувачем відділу, відповідальним секретарем. У 1997 заснував приватне краєзнавче видавництво «Волинь» і є його головним редактором. Був членом редколегії Всеукраїнського науково-популярного журналу «Краєзнавство», членом Головної Ради Українського Товариства охорони пам’яток історії та культури, Віцеголовою Житомирського науково-краєзнавчого товариства дослідників «Волині».

За його ініціативи у міськвиконкомі була створена комісія з топоніміки. Нагороджений Житомирською міською радою почесною відзнакою «За заслуги перед містом» ІІІ, ІІ і I ступеня», грамотами Житомирської облдержадміністрації і обласної ради; Державного комітету України з радіомовлення і телебачення; правління Національної Спілки архітекторів України, Головною радою Українського Товариства охорони пам’яток історії і культури; міською радою; Патріархом Київським всія України-Русі Філаретом тощо.

Був заслуженим журналістом України, членом Національної спілки журналістів України, членом Національної Спілки архітекторів України, головою Житомирської організації Українського Товариства охорони пам’яток історії та культури… Помер Георгій Мокрицький увечері 26 грудня на 69-му році життя...

Джерело: сайт Житомирської міської ради

Читайте також: В житомирському університеті працює професор зі світовим ім’ям, який «рятував» Фукусіму та Чорнобиль

Якщо ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію
#георгій мокрицький #житомирщина #житомирська #область #краєзнавець #прощання #новини #інформація #новини житомирщини #новини житомира #прощання з георгієм мокрицьким
0,0
Оцініть першим
Авторизуйтесь, щоб оцінити
Авторизуйтесь, щоб оцінити
Оголошення
live comments feed...