• Головна
  • На якому етапі будівництво сучасної бактеріологічної лабораторії в Житомирській області?
ЛАБОРАТОРІЯ
15:53, 28 січня
Надійне джерело

На якому етапі будівництво сучасної бактеріологічної лабораторії в Житомирській області?

ЛАБОРАТОРІЯ
На якому етапі будівництво сучасної бактеріологічної лабораторії в Житомирській області?

Голова обласної ради Володимир Федоренко зустрівся з представниками благодійного фонду «Лікарі без кордонів - Бельгія», зокрема новим директором філії в місті Житомирі Діном Мохаммадом.

«Лікарі без кордонів»/Medecins Sans Frontieres — це міжнародна незалежна гуманітарна медична організація, програми якої діють в 70 країнах світу, в тому числі і в Україні.

Читайте також: В житомирському університеті працює професор зі світовим ім’ям, який «рятував» Фукусіму та Чорнобиль

У 2018 році для впровадження пілотного проєкту організацією було обрано Житомирщину. Його метою є надання пацієнторієнтованої комплексної моделі догляду за хворими на хіміорезистентний туберкульоз та забезпечення успішного завершення лікування в Житомирській області задля зменшення рівня смертності, спричиненої хіміорезистентним туберкульозом та подальшого поширення хіміорезистентного туберкульозу.

З метою реалізації даного проекту у 2019 році були впроваджені в лікування нові препарати — бедаквілін та деламанід, в подальшому дані препарати використовувались в протоколах лікування хіміорезистентного туберкульозу по всій Україні.

Це надало можливість скоротити термін лікування хіміорезистентного туберкульозу до 9-12 місяців.

Головний лікар Житомирського обласного протитуберкульозного диспансеру Віталій Дідик, який також долучився до зустрічі, повідомив, що із 300 хворих, які були проліковані, 80% отримали ефективне лікування.

За весь період реалізації проєкту благодійним фондом «Лікарі без кордонів - Бельгія» протитуберкульозному диспансеру було надано гуманітарної допомоги в розмірі більше 100 млн грн. Це придбання медичного обладнання, медикаментів, витратних матеріалів, проведено капітальний ремонт сучасного аптечного складу, бронхоскопічного кабінету. На етапі завершення будівництво сучасної бактеріологічної лабораторії третього рівня біологічної безпеки. На даний час завершується монтаж обладнання та проводиться тестування вентиляційної системи.

Також наразі відпрацьовується спільний проєкт «Туберкульоз-СНІД», який включено у план діяльності міжнародної організації на наступні 2 роки.

«Якщо раніше найбільша увага приділялася саме процесу лікування, то на 2022-2023 роки ми зосередимо увагу ще й на профілактиці туберкульозу. Окрема увага приділятиметься лікуванню туберкульозу у ВІЛ-позитивних пацієнтів. Наша основана задача – безперебійність надання допомоги пацієнтам у майбутньому», - зазначив Дін Мохаммад.

Володимир Федоренко подякував представникам організації MSF за вагомий внесок у розвиток медичної галузі нашої області.

«Життя людини - найвища цініть, а медицина серед пріоритетних напрямків обласної ради на 2022 рік», - сказав голова облради.

Джерело: сайт Житомирської обласної ради

Читайте також: Будівельні роботи сміттєпереробного заводу у Житомирі завершені вже на 90%, — ФОТО

Якщо ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію
#лабораторія #житомирщина #житомирська #область #протитуберкульозний диспансер #завершальний етап #новини #інформація #новини житомирщини #новини житомира
0,0
Оцініть першим
Авторизируйтесь, чтобы оценить
Авторизируйтесь, чтобы оценить
Оголошення
live comments feed...