• Головна
  • Прокурор Житомирщини зреагував на депутатський запит Олександра Никитюка
16:05, 13 червня 2013 р.

Прокурор Житомирщини зреагував на депутатський запит Олександра Никитюка

11 червня депутат Житомирської обласної ради від Партії регіонів Олександр Никитюк надіслав запит до прокурора Житомирської області Ігоря Проценка із проханням надати обґрунтоване роз’яснення стосовно ситуації довкола обласного педагогічного ліцею. Вже отримано відповідь.

 Останнім часом ведуться дискусії щодо припинення роботи педліцею та створення комунального закладу «Житомирська загальноосвітня школа-інтернат І-ІІІ ступенів «Нова генерація» Житомирської обласної ради, про що було прийняте рішення обласної ради від 20.12.12 №783. 

 Варто відмітити те, що Олександр Андрійович одним із перших перейнявся проблемою педліцею та порушив це питання на засіданні Президії обласної ради.

 Прокурор розглянув відповідне звернення та надав депутатові Олександру Никитюку відповідь:

 "Відповідно до статті 19 Конституції України органи державної влади та органи місцевого самоврядування, їх посадові особи зобов’язані діяти лише на підставі, в межах повноважень та у спосіб, що передбачений Конституцією та законами України.

Фінансування з місцевих бюджетів повинно здійснюватися у відповідності до вимог Бюджетного Кодексу України. Житомирський педагогічний ліцей може фінансуватися з обласного бюджету лише за умови, якщо статутні документи та статус закладу відповідатимуть вимогам, визначеним цим Кодексом.

 Фінансування з місцевих бюджетів повинно здійснюватися у відповідності до вимог Бюджетного Кодексу України. Житомирський педагогічний ліцей може фінансуватися з обласного бюджету лише за умови, якщо статутні документи та статус закладу відповідатимуть вимогам, визначеним цим Кодексом.

 Питання створення в області загальноосвітньої школи-інтернат ІІ-ІІІ ступенів відноситься до компетенції обласних органів виконавчої влади та місцевого самоврядування та повинно вирішуватись з урахуванням потреб регіону у наданні якісних освітніх послуг дітям."

 Учора, 12 червня, під час сесії обласної ради депутати прийняли рішення надіслати звернення до Верховної Ради, текст якого схвалили одноголосно. У разі прийняття Верховною Радою відповідного рішення ліцей матиме змогу залишитися в нинішньому статусі і проблема буде знята. 

 Напередодні начальник обласного управління освіти і науки Олександр Пастовенський засудив позицію директора педліцею Людмили Корінної щодо врегулювання згаданої проблеми.

 "Такі дії Корінної Л. В. як голови комісії з припинення обласного педагогічного ліцею ставлять під загрозу питання своєчасного виконання рішення обласної ради, здійснення заходів щодо зняття юридичної особи з податкового обліку та вжиття заходів щодо відкриття на початок навчального року школи-інтернату і набору дітей, які потребують соціальної допомоги, використання бюджетних коштів відповідно до норм чинного законодавства”, - повідомив Олександр Пастовенський.

Якщо ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію
0,0
Оцініть першим
Авторизуйтесь, щоб оцінити
Авторизуйтесь, щоб оцінити
Оголошення
live comments feed...