РИБООХОРОННИЙ ПАТРУЛЬ
08:00, 8 лютого 2022 р.
Надійне джерело
За перший тиждень лютого зафіксовано 15 правопорушень, — рибоохоронний патруль Житомирщини
РИБООХОРОННИЙ ПАТРУЛЬ
У період з 01 по 07 лютого 2022 року Житомирський рибоохоронний патруль задокументував 15 порушеннь законодавства у сфері охорони водних біоресурсів.
Із загальної кількості викритих порушень:
- Шість – грубі порушення Правил рибальства, зокрема, вилов риби забороненими знаряддями лову чи перевищення добової норми лову у 3 кг;
- Сім – порушення Правил рибальства (ч. 3 ст. 85 КУпАП);
- Два – акти безгосподарського майна.
В межах проведених рибоохоронних заходів вилучено 27 одиниць заборонених знарядь лову та 2 кг водних біоресурсів.
Сума збитків, завданих рибному господарству, склала 9486 грн. Крім того, накладено штрафів на громадян у сумі 357 грн.
Для прикладу, 04.02.2022 року, на річці Роставиця, в районі с. Голубятин Житомирського району два громадянина , що за допомогою забороненного знаряддя лову здійснювали вилов водних біоресурсів, та виловили шість карасів, чим завдали збитків державі у сумі 9486 грн.
Довідково:
Розрахунок за незаконне добування водних біоресурсів у рибогосподарських водних об’єктах здійснюється відповідно до постанови КМУ від 21.11.2011 р. № 1209 «Про затвердження такс для обчислення розміру відшкодування шкоди внаслідок незаконного добування або знищення цінних видів водних біоресурсів». Нагадуємо, що Кабінетом Міністрів України прийнято постанову від 06.10.2021 № 1039, якою значно підвищено розміри такс за незаконний вилов водних біоресурсів.
Посадові особи органів рибоохорони відповідно до ст. 240 КУпАП розглядають справи про адміністративні правопорушення, пов’язані з порушенням правил рибальства та охорони рибних запасів, передбачені статтями КУпАП: ст. 50 КУпАП, ч. 3 ст. 85 КУпАП, ст. 86-1 КУпАП, ст. 91-2 КУпАП і ст. 188-5 КУпАП. Матеріали адмінсправ по інших статтях КУпАП, по яких складають протоколи посадові особи органів рибоохорони, підлягають передачі на розгляд судовим органам.
За результатами розгляду адмінсправи уповноважена на те особа органу рибоохорони виносить постанову по справі про адміністративне правопорушення. Одночасно з накладенням адміністративного стягнення посадова особа, яка розглядає справу про адміністративне правопорушення, вирішує питання про відшкодування заподіяних збитків, а також щодо вилучених речей і документів. Про прийняте рішення зазначається в постанові.
Залежно від заподіяних збитків (а саме нанесення істотної шкоди), може наступити кримінальна відповідальність за ст. 249 ККУ незаконне зайняття рибним, звіриним та іншим водним добувним промислом, яка передбачає штраф від 17 000 до 85 000 грн або обмеження чи позбавлення волі на строк до трьох років, з конфіскацією знарядь і засобів промислу та всього добутого.
Нагадуємо, що любительська риболовля дозволена ПОЗА МЕЖАМИ зимувальних ям, зимовими вудками із блешнею вертикального блешніння з гачком, не більше № 10, мормишкою, наживною і живцевою снастями. Загальна кількість гачків на водоймах загального користування - не більше 5 на особу. добова норма вилову - 3 кг.
Житомирський рибоохоронний патруль закликає громадян бути відповідальними та дотримуватися вимог чинного природоохоронного законодавства. Якщо Ви помітили порушення Правил рибальства або Порядку придбання чи збуту водних біоресурсів просимо невідкладно повідомляти на «гарячу лінію» управління: (067) 414 60 74.
Джерело: Житомирський рибоохоронний патруль
Читайте також: На Житомирщині зібралися найвитриваліші та найміцніші десантники з усієї України
Якщо ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію
Оголошення
08:38, 26 вересня
23:46, Вчора
14:41, 30 вересня
17:54, Вчора
16:25, 2 жовтня
1
live comments feed...