• Головна
  • Навчання, дослідження, спортивні успіхи та нові форми роботи: здобутки Житомирського агротехнічного коледжу за минулий рік
АГРОТЕХНІЧНИЙ КОЛЕДЖ
16:13, 7 лютого 2022 р.
Надійне джерело

Навчання, дослідження, спортивні успіхи та нові форми роботи: здобутки Житомирського агротехнічного коледжу за минулий рік

АГРОТЕХНІЧНИЙ КОЛЕДЖ
Навчання, дослідження, спортивні успіхи та нові форми роботи: здобутки Житомирського агротехнічного коледжу за минулий рік

Житомирський агротехнічний фаховий коледж – це сучасний та конкурентний заклад вищої освіти, здатний давати якісну поглиблену багатопрофільну освіту, швидко реагувати на основні освітні та життєві виклики та потреби.

Нині у коледжі функціонує 6 відділень: «Агрономія», «Агроінженерія», «Будівництво та цивільна інженерія», «Економічне відділення», «Електрифікація та інформаційні системи», «Заочне відділення». Коледж проводить освітню діяльність, пов’язану із здобуттям освітнього ступеня «Бакалавр», освітньо-професійного ступеня «Фаховий молодший бакалавр» та «Молодший бакалавр» за 12 спеціальностями і, що не менш важливо, здобуття робітничих спеціальностей.

Читайте також: На Житомирщині ще два колективи підтвердили звання «народних»

Сьогодні у коледжі навчається майже 2000 здобувачів освіти, з них: на основі базової загальної середньої освіти – 80 % за регіональним замовленням і 20 % навчаються за кошти юридичних та фізичних осіб; на основі повної загальної освіти – 45 % навчаються за регіональним замовленням і 55 % навчаються за кошти юридичних та фізичних осіб.

Науково-викладацьку діяльність у коледжі здійснюють 136 педагогічних працівників, із яких: 3 доктори наук, 32 кандидати наук, із них 12 доцентів, 79 викладачів вищої категорії, 3 аспіранти.

Очолює коледж – Тимошенко М.М., доктор економічних наук, заслужений працівник освіти України. За його керівництва коледж поновлює статус окремого навчального закладу і бере курс на широке впровадження інформаційних та інноваційних технологій у навчальний процес, максимальне впровадження якості освіти в навчальний процес до майбутньої професійної діяльності, вдосконалення баз практик, у тому числі, за кордоном. Відкривається підготовка бакалаврів за різними напрямами та здійснюється їх ліцензування. Активного розвитку набуває студентське самоуправління. Запроваджуються і стають традиційними заходи: День самоврядування, День здоров’я, конкурс краси «Король і королева ЖАТК», «Студент року», «Кращий за професією» тощо. Велика увага приділяється спорту. Здобувачі освіти та викладачі коледжу неодноразово стають призерами та переможцями обласних та Всеукраїнських змагань з міні-футболу, волейболу, легкої атлетики, тенісу, боротьби та інших змагань. Здійснюється випуск студентсько-викладацької газети «Крошенка», яка набуває статусу всеукраїнської, здійснюється видавництво навчально-наукового збірника «Вісник Житомирського агротехнічного коледжу».

У коледжі проводиться науково-виробнича та дослідницька робота: закладається молодий фруктовий сад, площею 0, 35 га, де розмістилося 192 яблуні та груші різних сортів. На території навчального закладу закладено «Алею пам’яті». На базі коледжу щорічно проводяться обласні та Всеукраїнські науково-практичні конференції з проблем сільського господарства та лісівництва.

Колективи кафедр коледжу активно працюють у напрямі науково-дослідницьких тематик, які пройшли державну реєстрацію. Динаміка проведених відкритих та бінарних занять, олімпіад, круглих столів, конкурсів засвідчує про їх зростання. Для підвищення фахової, методичної та психолого-педагогічної підготовки педагогічних працівників у коледжі систематично проводяться педагогічні читання та методичні семінари за участю науковців провідних вузів міста Житомира та України в цілому.

Щорічно у коледжі проводиться «Конкурс на кращий методичний матеріал», кращі роботи подаються на конкурс професійної майстерності педагогічних працівників технікумів і коледжів «Педагогічний оскар - 2021» за сприяння Національної академії педагогічних наук та НМЦ «Агроосвіта».

Студентка економічного відділення коледжу Грабовська Каріна посіла 2 місце в ІІ етапі ХХІІ Міжнародного конкурсу з української мови імені Петра Яцика (грудень 2021 р.) і 9 місце в ІІ етапі ХІІ Міжнародного мовно-літературного конкурсу учнівської та студентської молоді імені Тараса Шевченка (листопад 2021 р.)

Науково-педагогічним колективом коледжу зроблені впевнені кроки щодо залучення здобувачів освіти до проведення науково-дослідної роботи, яка є невід’ємною частиною навчального процесу. У коледжі функціонує студентське наукове товариство, учасники якого залучаються до проведення студентських наукових читань, конференцій, дискусій та олімпіад.

Викладачі коледжу активно залучаються до проведення наукових конференцій. Протягом навчального року викладачі взяли участь у проведенні 47 міжнародних конференцій, 65 українських конференцій. Зростає і кількість публікацій викладачів як у педагогічній пресі, так і у фахових виданнях. Викладачами коледжу було опубліковано 18 статей в міжнародній науково метричній базі Scopus, 55 фахових статей у фахових виданнях України, 41 наукова стаття у періодичних виданнях, 18 посібників тощо, одержано 4 патенти.

Спортивні досягнення. Протягом 2020 – 2021 н.р. здобувачка освіти відділення «Агрономія» Бондар Ірина стала переможницею чемпіонату України та Європи з вільної боротьби (травень – червень 2021р.) та отримала звання «Майстер спорту України»; здобувачка освіти відділення «Електрифікація та інформаційні системи» Кумечко Віолета виборола срібну медаль на чемпіонаті України з боротьби самбо серед кадетів (вересень 2021р.); Коновалов Микола кандидат в майстри спорту з сучасного п’ятиборства, переможець в категорії юніорів відкритого чемпіонату республіки Молдова з сучасного п’ятиборства (жовтень 2021р.). 25-27 червня 2021р. в м. Києві був проведений чемпіонат України з веслування на човнах «Дракон», у складі збірної команди Житомирської області, здобувачі освіти та викладачі коледжу здобули І місце в змаганнях серед чоловіків та ІІІ місце в змішаних змаганнях.

Найбільш ефективними виховними заходами у 2021 році був спортивно-воєнізований конкурс «Козацькому роду – немає переводу» до Дня українського козацтва та Дня захисників України, «Збройні сили України на сучасному етапі», «Пріоритетні напрями розвитку українського війська».

Також у 2021 році був проведений інтелектуальний конкурс «Студент року – 2021».

Читайте: також У родини вісім дітей! Мати-героїня з Житомирщини: Нічого б не вийшло без допомоги мого чоловіка

У зв’язку з новими реаліями, а саме дистанційною та змішаною формою навчання, куратори груп освоїли та впровадили в практику нові форми роботи зі здобувачами освіти. Виховні години у формі онлайн, масові заходи у формі квесту; проведення занять на позааудиторних локаціях у відкритому просторі; проведення профорієнтаційної роботи здобувачами освіти у соціальній мережі ТікТок; амбасадори з-поміж здобувачів освіти коледжу долучилися до профорієнтаційної роботи на «День кар’єри» в ОТГ Житомирського району.

Джерело: сайт Житомирської обласної ради

Якщо ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію
#агротехнічний коледж #житомирщина #житомирська #область #освіта #навчання #новини #інформація #здобутки #новини житомирщини #новини житомира
0,0
Оцініть першим
Авторизуйтесь, щоб оцінити
Авторизуйтесь, щоб оцінити
Оголошення
live comments feed...