• Головна
  • У Житомирі запровадять електронну реєстрацію до дитячого садочку
фото
11:13, 19 червня 2013 р.

У Житомирі запровадять електронну реєстрацію до дитячого садочку

фото

18 червня Віце-прем’єр-міністр України Олександр Вілкул провів селекторну нараду з керівниками регіонів з питань виконання нових соціальних ініціатив Президента України Віктора Януковича «Діти – майбутнє України». Участь у нараді взяли голова облдержадміністрації Сергій Рижук, заступник голови облдержадміністрації Ярослав Долгих та начальник управління освіти і науки облдержадміністрації Олександр Пастовенський.

Про це сайт 0412.ua повідомила Прес-служба облдержадміністрації.

На нараді розглядали три основні питання: забезпечення доступу кожної дитини до дошкільної освіти, впровадження системи електронної реєстрації та підготовка загальноосвітніх шкіл до нового навчального року та до осінньо-зимового періоду.

Уряд України створює всі умови для вільного доступу кожної дитини до дошкільної освіти, зокрема, розширює мережу дошкільних навчальних закладів. З 1 січня 2010 по 1 січня 2013 року мережа дошкільних навчальних закладів в Україні збільшилась до майже 16,5 тис. Наразі у дошкільних навчальних закладах здобувають освіту майже 1,5 млн. дітей віком від 3 до 6 років. На завдання Президента України планується протягом 2013-2014 років забезпечити місцями у дошкільних навчальних закладах додатково 100 тисяч дітей. Планується до створення 1400 дошкільних навчальних закладів до кінця 2013 року.

«У регіонах повинна проводитися посилена робота по створенню та відновленню дитячих садочків, щоб охоплення дітей дошкільною освітою в цілому по державі було 100%», - наголосив Віце-прем’єр-міністр України Олександр Вілкул.

Уряд пропонує створення в регіонах навчально-виховних комплексів, що дасть можливість суттєво збільшити кількість місць у дитячих садочках. Навчально-виховні комплекси створюються у приміщеннях загальноосвітніх шкіл, котрі розраховані на більшу кількість учнів, ніж в них навчається. Так в районних центрах є школи, розраховані на тисячу учнів, але район не потребує такої кількості місць для учнів, натомість є потреба у створенні дошкільного закладу освіти. Приміщення таких шкіл реконструюються таким чином, що в них створюється дитячий садочок з окремим входом. Олександр Вілкул наголосив на тому, що це відпрацьований, малозатратний та ефективний варіант зі створення нових місць для отримання дошкільної освіти дітьми від 3 до 6 років.

Міністр освіти і науки України Дмитро Табачник відзначив, що найкраще за п’ять місяців 2013 року по створенню місць у дошкільних навчальних закладах спрацювали Волинська та Одеська області, лідерами у державі по створенню та відновленню дитячих садочків залишаються Житомирська, Черкаська та Полтавська області.

«Соціальні ініціативи Президента України щодо дітей – першочергове завдання обласної влади. На Житомирщині за останні три роки створено 8600 нових місць у дошкільних навчальних закладах, до кінця 2013 року планується створити ще 1500 місць. Питання готовності загальноосвітніх шкіл до нового навчального року та до осінньо-зимового сезону перебуває на постійному контролі обласної влади. З початком навчального року буде відремонтовано та відновлено до належного стану всі санітарно-гігієнічні кімнати при школах», - сказав голова облдержадміністрації Сергій Рижук.

Планується до кінця 2013 року запровадити електронну реєстрацію і в інших регіонах України, в тому числі і в нашій області.

Наразі у всіх областях України актуальним залишається питання запровадження єдиної електронної реєстрації щодо запису дітей до дошкільних навчальних закладів. Електронна реєстрація до дитячого садочку дозволяє батькам вдома заповнити відповідну форму на сайті і відразу побачити чергу своєї дитини до навчального закладу. Влада ж таким чином зможе контролювати наповнюваність дитячих садочків. Житомирщина наразі активно вивчає досвід Дніпропетровської області, яка перша в Україні запровадила електронну реєстрацію до дитячих садочків. Планується до кінця 2013 року запровадити електронну реєстрацію і в інших регіонах України, в тому числі і в нашій області.

DSC_0531531

 

DSC_0517517

 

 Якщо ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію
0,0
Оцініть першим
Авторизуйтесь, щоб оцінити
Авторизуйтесь, щоб оцінити
Оголошення
live comments feed...