• Головна
  • За втручання прокуратури Житомирщини до бюджету відшкодовано понад 200 тис. грн
11:02, 21 червня 2013 р.

За втручання прокуратури Житомирщини до бюджету відшкодовано понад 200 тис. грн

У прокуратурі під головуванням прокурора області І. Проценка відбулося засідання колегії, на якому обговорено стан додержання органами виконавчої влади і місцевого самоврядування, розпорядниками і одержувачами бюджетних коштів вимог бюджетного законодавства та прокурорського нагляду з цих питань.

Про це сайт 0412.ua повідомила Прес-служба прокуратури Житомирської області.

Закон порушують як розпорядники, так і одержувачі коштів, і, найчастіше - при використанні бюджетних коштів.

Захист інтересів держави від неправомірних посягань у бюджетній сфері є одним із пріоритетних напрямів роботи органів прокуратури. Адже від повноти надходження коштів до бюджету, їх цільового використання, залежить стабільність економіки, рівень соціальної захищеності населення та поліпшення добробуту громадян.

На цьому наголосив у вступному слові прокурор області Ігор Проценко. Однак, як зауважив прокурор області, незважаючи на вжиті прокурорські заходи, спрямовані на забезпечення ефективності правозахисної діяльності з даного напряму, в області допускаються порушення законодавства про бюджетну систему. Закон порушують як розпорядники, так і одержувачі коштів, і, найчастіше - при використанні бюджетних коштів.

З початку року за порушення законодавства до відповідальності притягнуто 55 посадових осіб органів державної влади і самоврядування, з них 15 контролерів, порушено 12 кримінальних проваджень. За втручання прокуратури до бюджету відшкодовано понад 200 тис. грн.

На колегії з аналізом стану додержання бюджетного законодавства виступив перший заступник прокурора області Анатолій Чумаченко. Він, зокрема, констатував, що в більшості випадків неефективна робота органів, наділених повноваженнями щодо своєчасного захисту держави від неправомірних посягань у бюджетній сфері, призводить до порушень законодавства та спустошення бюджету.

Підсумовуючи засідання колегії, прокурор області Ігор Проценко зазначив, що робота державних органів, у першу чергу, фінансового контролю, щодо забезпечення законності при використанні бюджетних коштів повинна мати цілеспрямований і системний характер.

Прокурор області також наголосив, що для підвищення ефективності діяльності щодо відшкодування коштів до бюджету органи державної фінансової інспекції та прокуратура мають забезпечити належну взаємодію та своєчасно і невідкладно реагувати на порушення законодавства у бюджетній сфері.

Якщо ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію
0,0
Оцініть першим
Авторизуйтесь, щоб оцінити
Авторизуйтесь, щоб оцінити
Оголошення
live comments feed...