• Головна
  • У селищі Ставище, що на Житомирщині, хочуть закрити школу
14:43, 21 червня 2013 р.

У селищі Ставище, що на Житомирщині, хочуть закрити школу

1 вересня цього року маленька школа у селі Ставище на Житомирщині може не відкритись.Районні чиновники не бачать сенсу її утримувати, мовляв, у закладі всього 24 учня. Люди таким рішенням обурені. Кажуть, якщо школу закриють – село помре, йдеться в сюжеті каналу ICTV.

Директор школи ледь стримує сльози. Її заклад намагаються ліквідувати вдруге. Торік громада храм науки відстояла.

 «Минулого року така сама була картина, як цього року. Лише стримували вибори. В цьому році їх немає», - каже директор школи Світлана Стасюк.

Не зачиняти двері рідної дев’ятирічки люди впродовж трьох годин просили районних керівників. Та ті непохитні.

У школі скромно, але чисто. Щоправда, капітального ремонту приміщення не бачило майже 60 років. Батьки разом із вчителями за власний рахунок щороку ремонтують будівлю. Від держави на ремонт - жодної копійки.

 Та навіть такі умови їх влаштовують. Адже найголовніше – діти під їхнім наглядом.

 Не зачиняти двері рідної дев’ятирічки люди впродовж трьох годин просили районних керівників. Та ті непохитні.

 Малечі для садочка, який би можна було розмістити в школі, замало, а недоукомплектовані заклади державі обходяться занадто дорого, пояснюють чиновники. Так, якщо в класі п’ятеро учнів, на кожного за рік витрачають 20 тисяч гривень, замість передбачених восьми.

 «Навантаження не відповідає. Зараз стоять питання внутрішніх туалетів, хто буде читати дві іноземні мови у п’ятому класі, інформатику. Це основні питання і ще - економічна сторона», - каже заступник голови Попільнянської районної державної адміністрації Василь Зарічний.

 

Дітей пропонують перевести у сусідні села. Одне за 7 кілометрів по геть розбитій дорозі, друге за 15, через небезпечний залізничний переїзд. Дітям обіцяють дати шкільний автобус. Та батьки чиновникам не вірять.

 

«Але раптом з автобусом щось трапитися, ми телефонуємо вам, ви забираєте. Нам дістатися туди нічим. Рейсові автобуси туди не ходять», - каже мама Алла Торочина.

 

Рішення про закриття школи на сьогоднішньому народному зібранні так і не ухвалили. Не було кворуму. З 300 мешканців прийшли тільки 78. Та селяни попереджають, боротимуться до кінця. Бо без школи їхнє село загине.

Якщо ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію
0,0
Оцініть першим
Авторизуйтесь, щоб оцінити
Авторизуйтесь, щоб оцінити
Оголошення
live comments feed...