• Головна
  • Ще дещо про великих хижих птахів Житомирщини, — ПРОДОВЖЕННЯ
КРАЄЗНАВСТВО
15:00, 11 квітня 2022 р.
Надійне джерело

Ще дещо про великих хижих птахів Житомирщини, — ПРОДОВЖЕННЯ

КРАЄЗНАВСТВО
Ще дещо про великих хижих птахів Житомирщини, — ПРОДОВЖЕННЯ

Зустрічі орла-беркута в нашій області є регулярними, одначе він у наших краях не гніздується. А от орлан-білохвіст, хоч і є досить рідкісним для нашого регіону птахом, постійно гніздується на території області. Відрізнити орлана від орла досить легко: у нього лапа «як у курки», тобто має голу лускату цівку, а у орла кінцівки вкриті пір’ям до самих пальців.

Читайте: також У родини вісім дітей! Мати-героїня з Житомирщини: Нічого б не вийшло без допомоги мого чоловіка

Крім того, дорослий орлан значно більший за беркута. Живляться орлани, в основному, великою снулою рибою, іншими загиблими тваринами, тобто є падальниками. Гніздуються вони на старих деревах біля великих водойм, оточених лісом. Можуть довгі роки використовувати одне і те ж гніздо. Цікаво, що в антропогенному ландшафті орлани часто живляться покидьками на смітниках. Це було кілька разів помічено, зокрема у Малинському районі.

А от у Попільнянському районі у грудні 2021 року було знайдено ще більшого птаха. Це був білоголовий сип – також падальник, а на наших теренах – рідкісний, випадково залітний птах. Сипи гніздяться і живуть в горах, але можуть долати відстані в тисячі кілометрів, ширяючи без помахів крил у висхідних потоках повітря. Звідки прилетів білоголовий сип на Житомирщину наразі невідомо. Але він, на жаль, загинув. Також дуже жаль, що малокомпетентні громадяни не передали птаха до краєзнавчого музею, відтак пропав цінний науковий і експозиційний матеріал.

Слід зазначити, що зальоти сипів на Житомирщину відбуваються декілька разів на сторіччя. Зокрема, відомо, що у 20-30 роках ХХ сторіччя зальотні сипи харчувалися на звалищі Житомирської скотобійні (ці птахи здатні перетравлювати досить великі кості і сухі шкури).

Нагадаємо, що час весняного прольоту птахів може дати багато цінної інформації спостережливому натуралісту-аматору. Повідомивши цю інформацію у наукові заклади, ви можете внести свій цінний вклад в природничу науку.

Петро Печенюк завідувач природничим відділом ЖОКМ

Початок тут.

Житомирський обласний краєзнавчий музей

Читайте також: На Житомирщині майстер створює із скляних відходів вітражі, — ФОТО

Підписуйтесь на нас у соціальних мережах, ще більше оперативної інформації тут:

Якщо ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію
#краєзнавство #житомирщина #житомирська #область #музей #краєзнавці #новини #інформація
0,0
Оцініть першим
Авторизируйтесь, чтобы оценить
Авторизируйтесь, чтобы оценить
Оголошення
live comments feed...