![](https://s.0412.ua/section/logo/upload/pers/28/logo.png?20240727)
АРТУР ХАЧАТРЯН
12:05, 22 квітня 2022 р.
Надійне джерело
Замість пензлика - зброя: як війна вплинула на художника Артура Хачатряна з Житомира
АРТУР ХАЧАТРЯН
![Замість пензлика - зброя: як війна вплинула на художника Артура Хач... Замість пензлика - зброя: як війна вплинула на художника Артура Хачатряна з Житомира](/dist-assets/images/cap.jpg)
Житомирський художник Артур Хачатрян, відомий своїми олійними та унікальними графічними роботами, а також благодійними заходами, з моменту, відколи почалася російська агресія проти України, став на захист країни. Митець підписав контракт резервіста територіальної оборони. Нашому сайту він розповів, як із 24 лютого змінилось його життя, а також як міг покинути Україну, проте це «низький вчинок».
Читайте також: Білий лелека: Символізм в українській культурі
Від початку російської агресії проти України, коли Житомир зазнав авіа та ракетних обстрілів, митець Артур Хачатрян без вагань відвіз дружину з дітьми у безпечне місце та вступив до лав захисників.
«З перших днів війни я прийняв рішення стати на захист України. Хтось називає це мужністю та доблестю. Але для мене, як для чоловіка та батька, це чітка позиція - захищати свою землю, родину, дітей», - розповідає Артур.
Митець зазначає, що йому пропонували залишити кордони України на цілком легальній основі:
«Я не громадянин України, не маю тут майна й нерухомості. Я з дружиною та трьома дітьми жили у квартирі, яку винаймали. Враховуючи усі фактори, я спокійно міг поїхати з країни, коли за вікнами гуділи перші повітряні тривоги. Але вирішив залишитись тут, де я потрібен!», - пояснює захисник.
З посмішкою говорить про чоловіків, які втекли у важкий час для країни, називаючи це низьким і точно не чоловічим вчинком.
Щодо творчих планів, то їх перекреслила війна, але художник знає, за яке майбутнє змагається.
«Зараз від кожного залежить, яким буде наше майбутнє. Я ж бачу його щасливим на вільній від нечисті та російської погані українській землі. Я бачу щасливі очі моїх дітей, які, як і кожна дитина, не мають жодного права зазнавати, що таке війна. Саме тому я на захисті їх майбутнього та країни в цілому. І на захисті кожен мій побратим, що стоїть пліч-о-пліч зі мною», - пояснює Артур.
На початку квітня Артур Хачатрян отримав сповіщення, що за представленням ВГО Спілки ветеранів та працівників силових структур України «Звитяга» йому присвоєно «ОРДЕН МУЖНОСТІ» (згідно Наказу 4 від 01.04.22 р).
«Звісно невимовно вдячний, але я пішов не за орденами, чи як приклад для когось (хоча це й не так погано). Нагорода теж мотивує й заряджає боротись з руснею далі. І я точно знаю, що ми переможемо! Слава Україні!», - прокоментував нагородження митець.
Нагадаємо, що до війни художник став організатором проведення в Житомирі екскурсій молоді на виставку легендарного художника Івана Марчука.
Олійні картини Артура Хачатряна досі експонуються в Літературно-меморіальному музеї Лесі Українки (м. Новоград-Волинський).
Напередодні війни художник був відзначений високими всеукраїнськими нагородами в галузі мистецтва.
Ванда Вітковська-Янковська
Читайте також: Очистка русла Тетерева триває! ФОТО
Підписуйтесь на нас у соціальних мережах, ще більше оперативної інформації тут:
Якщо ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію
Останні новини
18:00
24 липня
Як обміняти старий блендер на новий перфоратор зі знижкою: умови Trade-in від Dnipro-M
Новини компаній
13:00
23 липня
Оголошення
09:33, 25 липня
1
10:07, 25 липня
4
16:52, 18 липня
19:38, 24 липня
2
live comments feed...