• Головна
  • У Житомирській області держслужбовці отримують одну з найнижчих зарплат
13:07, 9 грудня 2010 р.

У Житомирській області держслужбовці отримують одну з найнижчих зарплат

В Житомирській області зарплатня провідного спеціаліста управління становить 800 гривень, головного спеціаліста на рівні області – близько 1000 грн.

Такі дані під час прес-конференції, присвяченій Міжнародному дню боротьби з корупцією, що відзначається 9 грудня, озвучив начальник управління Головдержслужби у Житомирській області Анатолій Войналович.

«Люди вважають, що за таку заробітну плату, яку начебто отримують держслужбовці, вони повинні краще працювати. Я за те, щоб вони краще працювали, але повинні бути всі умови. У тому числі зарплата. Низький її рівень впливає на моральний стан, бо людині треба заплатити за все і дитину навчати. А заробіток навіть у головних спеціалістів на рівні області – 800-1000 гривень. Провідний спеціаліст отримує на руки 800 гривень, а в районі ще менше. Я не кажу зараз про керівників найвищого рангу, у яких зарплатня у рази більша, але в області таких людей 10-15, не більше», - сказав Анатолій Войналович.

Начальник управління вважає, що питання достойного рівня зарплат держслужбовців повинно вирішуватися на найвищому рівні для того, щоб у цій сфері працювали дійсно професійні і відповідальні люди, у тому числі молодь.

Щодо корупції у державній службі Анатолій Войналович висловився так:

«Карати корупціонерів – не наше завдання. Наше завдання – запобігти проявам, навчити держслужбовців, як себе поводити, щоб не було мотивів запідозрити людину у проявах корупції. З цією метою ми проводимо ряд заходів, розроблені програми, діє гаряча лінія. А покарати корупціонера – це завдання правоохоронних органів».

Як зазначив начальник управління, не завжди службовець свідомо робить вчинок, який може розцінюватися як прояв корупції. Скажімо, наймаючись на роботу в органи державної служби, людина від незнання може не звернути увагу на той факт, що у цій же структурі працює його родич, скажімо, двоюрідний брат, невістка чи зять. Якщо правоохоронні органи перевірять цей момент, то можуть вбачати плацдарм для корупційних схем. Це невеликий злочин, але за його скоєння передбачений штраф. Подібні неприємні історії можуть трапитися і у сфері виплати премій, - каже Анатолій Войналович.

Як повідомив Войналович, Головним управлінням державної служби України прийнято наказ «Про затвердження Загальних правил поведінки державного службовця», які затверджені Міністерством юстиції України. Ці правила є узагальненням стандартів поведінки та доброчесності державних службовців.

У їх числі – дотримання ділового «дрес-коду» як для чоловіків, так і для жінок, сообщает Житомир.info.

Якщо ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію
0,0
Оцініть першим
Авторизируйтесь, чтобы оценить
Авторизируйтесь, чтобы оценить
Оголошення
live comments feed...