• Головна
  • Побачити їх у дикій природі – велика удача! Скоро настане час цвітіння півників у лісах Малинщини
ЛІС
12:21, 19 травня 2022 р.
Надійне джерело

Побачити їх у дикій природі – велика удача! Скоро настане час цвітіння півників у лісах Малинщини

ЛІС
Побачити їх у дикій природі – велика удача! Скоро настане час цвітіння півників у лісах Малинщини

Знайомтеся. Пі́вники сибі́рські (Iris sibirica L.) — багаторічна рослина родини півникових, занесена до Червоної книги України. «Хто ж не знає півників?» - скажете. Так, саме півники сибірські стали основою для виведення з них селекціонерами чисельних декоративних сортів. Порівняно з дикими рослинами сортові сибірські півники більш високі ( до 120 см) та мають різноманітне забарвлення квіток, нерідко — двокольорове. Втім, з-поміж них є й карликові сорти.

Дикорослі ж - заввишки до 80 см, а квітки синьо-фіолетові і дуже запашні. Рослина є вологолюбною та морозостійкою. Ареал розповсюдження охоплює помірні області Євразії — від Франції на заході до Сибіру на сході. В Україні найбільші популяції знайдені на Поліссі, у Прикарпатті та Закарпатті. Зрідка вид трапляється в лісостеповій і степовій зонах, а також Криму.

Рослина є дуже вразливою – до скорочення їх чисельності призвели викошування, осушення боліт, а також бездумне збирання на букети. Вид охороняють у заповідниках, зокрема, у найближчому до нас – Поліському. Популяцію півників сибірських примножують у Національному ботанічному саду ім. М. М. Гришка НАН України.

Скоро настане час цвітіння півників у лісах Малинщини … Але побачити півники сибірські у дикій природі – велика удача! Як колись трапиться, не зривайте, а краще сфотографуйте і збережіть Україну красивою.

Фото – джерело https://uk.wikipedia.org/

Текст: ДП "Малинський лісгосп АПК"

Якщо ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію
#ліс #ліси #житомирщина #житомирська #область #новини #інформація #лісничі #лісівники #екологія #довкілля #зелені насадження #висаджування лісів
0,0
Оцініть першим
Авторизуйтесь, щоб оцінити
Авторизуйтесь, щоб оцінити
Оголошення
live comments feed...