• Головна
  • З початку року працівники міліції Житомирщини припинили роботу 20 підпільних пунктів прийому металобрухту
11:20, 10 грудня 2010 р.

З початку року працівники міліції Житомирщини припинили роботу 20 підпільних пунктів прийому металобрухту

Злочинні зусилля правопорушників, які хочуть матеріально збагатитися за рахунок скоєння крадіжок кабелю та інших телефонних ліній зв’язку різних власників, в тому числі ВАТ «Укртелеком», призвели до того, що кількість скоєних таких крадіжок у 2010 році у порівнянні з минулим роком на території Житомирської області значно збільшилась. Викрадення телефонного кабелю та пошкодження ліній зв’язку стають причиною тривалої відсутності телефонного зв’язку, що не тільки завдає збитки обслуговуючим організаціям, а й позбавляє громадян права на зв'язок. Ситуація ускладнюється ще й тим, що вразі настання нещасного випадку чи в інших екстрених умовах, будь-хто з громадян не зможе вчасно викликати швидку медичну допомогу, пожежну службу, представників правоохоронних органів.

Зі слів начальника Служби захисту майна Житомирської філії ВАТ «Укртелеком» Руслана Антоненка, у 2010 році зловмисниками скоєно 42 крадіжки кабелю та дроту телефонних ліній зв’язку, що майже в 2,5 рази більше ніж за аналогічний період 2009 року. Злочинцями викрадено понад 4 км кабелю різного типу, 3,8 т сталевого дроту з повітряних телефонних ліній зв’язку. Найбільше крадіжок скоєно в містах Житомирі та Новограді-Волинському, Баранівському, Черняхівському, Попільнянському, Коростенському та Олевському районах області. Загальна вартість збитків від викрадань та зловмисних пошкоджень кабелю та іншого майна електрозв’язку з врахуванням витрат на відновлювальні роботи склала 146,6 тис. грн. 

Як повідомив начальник управління карного розшуку УМВС України в Житомирській області Сергій Ертус, однією з основних причин зростання кількості крадіжок кабелю залишається не тільки збільшення вартості міді в приймальних пунктах металобрухту, яка на даний час становить до 60 грн. за 1 кг, а й нелегальна робота пунктів прийому металобрухту. У більшості випадків, зазначив Сергій Ертус, діям правопорушників сприяють несанкціоновані пункти прийому металобрухту, власники яких стають на один рівень із злочинцями, приймаючи викрадене. Саме за незаконну діяльність таких пунктів прийому металобрухту передбачена кримінальна відповідальність згідно ст. 213 КК України. Лише у цьому році в ході проведення профілактичних заходів за незаконний прийом металобрухту, в т.ч. кольорових металів, до кримінальної відповідальності по ст. 213 КК України було притягнуто 20 осіб, а 54 особи понесли адміністративну відповідальність.

Завдяки спільним із зв’язківцями «Укртелекому» профілактичним заходам, за скоєння вказаних вище крадіжок кабелю територіальними міськрайвідділами міліції порушено 42 кримінальні справи, до кримінальної відповідальності притягнуто 22 правопорушника.

Прикладом невідворотності покарання став випадок крадіжок в м. Новограді-Волинському. В період з 17 по 18 листопада поточного року невідомими особами з повітряних телефонних ліній зв’язку в м. Новограді-Волинському скоєно ряд крадіжок, внаслідок яких викрадено 1,4 км кабелю та 40,2 кг дроту. Загальна сума заподіяних збитків, з врахуванням відновлювальних робіт, склала понад 56 тис. грн. Вже 23 листопада у ході проведення спільних з Новоград-Волинським МРВ УМВС України в Житомирській області профілактичних заходів під умовною назвою «Метал», працівниками міліції за скоєння зазначених вище крадіжок майна електрозв’язку було затримано 39-річного місцевого жителя, раніше двічі судимого за крадіжки, який зізнався у скоєному.

До речі, дії зловмисників-крадіїв підпадають під ст. 185 (Крадіжка) Кримінального кодексу України, якою в залежності від класифікації передбачено відповідальність у вигляді позбавлення волі на термін від трьох до дванадцяти років.

Окрім того, у разі умисного пошкодження ліній зв’язку, що спричинило тимчасове припинення зв’язку, відповідно до ст. 360 Кримінального кодексу України передбачено відповідальність у вигляді штрафу від 100 до 200 неоподаткованих мінімумів доходів громадян або виправні роботи на строк до одного року, або ж обмеження волі на строк до двох років.

Тож слід задуматися: чи варто переступати дозволену межу закону?

ВЗГ УМВС України
в Житомирській області

З початку року працівники міліції Житомирщини припинили роботу 20 підпільних пунктів прийому металобрухту, фото-1
З початку року працівники міліції Житомирщини припинили роботу 20 підпільних пунктів прийому металобрухту, фото-2
Якщо ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію
0,0
Оцініть першим
Авторизуйтесь, щоб оцінити
Авторизуйтесь, щоб оцінити
Оголошення
live comments feed...