• Головна
  • Чому треба захищати шкіру від сонця?
Корисні поради.
16:20, 25 травня
Надійне джерело

Чому треба захищати шкіру від сонця?

Корисні поради.
Чому треба захищати шкіру від сонця?

Зараз, коли сонячна активність у розпалі, обов’язково слід потурбуватися про захист шкіри від ультрафіолету. На щастя, надмірна засмага більше не є модною, натомість все більшим трендом стає турбота про себе і свої здоров’я.

Чим шкідливий сонячний вплив?

Промені ультрафіолету не лише прискорюють фотостаріння шкіри, викликаючи зморшки та пігменні плями, а й підвищують ризик раку шкіри і меланоми.

Знизити ці ризики допомагають сонцезахисні креми. Так, регулярне щоденне використання сонцезахисного крему із захисним фактором (SPF) 15 може знизити ризик розвитку плоскоклітинного раку приблизно на 40% і меланоми на 50%.

Хто має використовувати сонцезахист?

Усі: чоловіки, жінки та діти старші 6 місяців. Як ті, хто легко засмагає, так і ті, до кого засмага “не чіпляється”. Виняток — діти до піврічного віку, бо їхня шкіра дуже чутлива, їх слід тримати подалі від сонця або максимально затіняти.

Який сонцезахисний крем обрати?

Той, який вас влаштовує і який ви точно будете використовувати регулярно. Якщо ви перебуваєте в приміщенні більшу частину дня з короткими інтервалами на сонці, то можете використовувати сонцезахисний крем з SPF 15 або вище. Якщо ви проводите багато часу на свіжому повітрі під сонцем, то вам потрібен водостійкий сонцезахисний крем SPF 30 або вище. На упаковці має бути вказано, що крем блокує UVA та UVB промені.

ГОЛОВНЕ ПРАВИЛО: захист слід поновлювати кожні дві години або якщо ви спітніли чи скупалися. Крем наносять на всі відкриті ділянки шкіри. Люди, які обгоріли, як правило, не поновлювали сонцезахист, наносили його замало або використовували крем, у якого скінчився термін придатності.

Креми містять такі активні інгредієнти:

  • фізичні (мінеральні) сонцезахисні фільтри (включно з діоксидом титану та оксидом цинку), які блокують і розсіюють промені, перш ніж вони проникнуть у шкіру;
  • хімічні фільтри (наприклад, авобензон і октисалат), які поглинають ультрафіолетові промені, перш ніж вони пошкодять шкіру.

Більшість сучасних сонцезахисних засобів поєднують обидва типи інгредієнтів. Якщо у вас виникла реакція чи подразнення на сонцезахисний крем, оберіть інший, наприклад, лише з мінеральними фільтрами.

Пам’ятайте, що шкіру слід захищати всіма можливими способами: носити закритий одяг, головний убір, окуляри з сонцезахистом та якомога менше перебувати на відкритому сонці.

За матеріалами Skin Cancer Foundation (https://bit.ly/3yJ5EPb) та American Academy of Dermatology Association (https://bit.ly/39APxJ1).

Тут можна переглянути анімоване відео про те, чому потрібно захищати шкіру від сонця: https://bit.ly/3lq749u.

ЦМС Житомир @nszu.care

За матеріалами Житомирського обласного

інформаційно-аналітичного центру медичної статистики

Чому треба захищати шкіру від сонця?, фото-1
Якщо ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію
#поради #житомирщина #житомирська #область #сонячні опіки #опіки #новини #інформація #профілактика #мох #медики #лікарі #новини україни #новини житомира #новини житомира
0,0
Оцініть першим
Авторизуйтесь, щоб оцінити
Авторизуйтесь, щоб оцінити
live comments feed...