• Головна
  • Житомирські митці підтримують встановлення Державної премії України імені Богдана Ступки
коментарі
09:27, 5 липня 2013 р.

Житомирські митці підтримують встановлення Державної премії України імені Богдана Ступки

коментарі

Президент України Віктор Янукович підписав доручення щодо встановлення Державної премії України імені Богдана Ступки. До 20 серпня цього року проект закону про внесення змін до Закону України «Про державні нагороди України» щодо встановлення Державної премії України імені Богдана Ступки має бути внесений на розгляд Верховної Ради України.

Відповідне доручення підписане «з метою відзначення вагомих творчих досягнень у справі театрального мистецтва та увічнення пам’яті видатного українського митця Богдана Ступки».

Представники житомирської творчої інтелігенції схвально оцінюють ініціативу Президента. „Соціальні ініціативи Президента України Віктора Януковича охоплюють всі сфери життя суспільства, зокрема направлені на збереження і розвиток культурної та духовної спадщини українського народу, підтримку діячів культури і мистецтва, одним із яких є Богдан Ступка, видатний український актор, митець, що став символом української нації. Кілька років він очолював Міністерство культури України, впродовж 10 років керував Київським академічним театром ім. І.Франка. Внесок Богдана Сильвестровича у розвиток українського театру, відродження духовності і культури будуть достойно оцінені встановленням державної премії його імені”, - вважає народний артист України, начальник управління культури облдержадміністрації Юрій Градовський.

Директор Житомирської обласної філармонії ім. С. Ріхтера Петро Даценко вважає, що діяльність Богдана Ступки стала потужним імпульсом для подальшого розвитку української культури. Він виконав більше 100 ролей у кіно та більше 50 – на театральній сцені. Запровадження премії для відзначення творчих досягнень у справі театрального мистецтва є достойним визнанням діяльності видатного українського митця Богдана Ступки, мудрим і виваженим кроком з боку керівництва держави.

До схвальних відгуків приєднується солістка Житомирської обласної філармонії, лауреат премії Кабінету Міністрів України за особливі досягнення молоді у розбудові України. „Завдяки діяльності Президента України Віктора Януковича, - вважає молода співачка, - держава всіляко підтримує талановитих людей, зокрема молодь. Запровадження нової премії, заснованої на честь видатного радянського і українського актора Богдана Ступки, дасть можливість відзначати на державному рівні творчі досягнення театральних митців, творчу молодь”.

Коментарі житомирських митців:

"Я, як режисер, радію з того, що з’явилася на теренах України премія імені великого актора Богдана Ступки. Сучасній генерації акторів і генераціям часів прийдешніх є з кого робити життя і на кого рівнятися. Премія, впевнений, стимулюватиме нові і сміливі пошуки творців українського театру." - Петро Авраменко, режисер Житомирського академічного українського музично-драматичного театру імені Івана Кочерги.

"Богдан Ступка – належить не лише сучасності. Весь свій хист він віддав розвитку українського національного театру, а, отже – і майбутньому. Тому встановлення премії імені Богдана Ступки – це знакова подія: схиляючи голову перед митцем, люди сьогодення думають про день прийдешній. Адже від вибору духовних орієнтирів залежить, яким буде цей завтрашній світ і день, І якою буде доля землі, що здатна народжувати таких велетнів духу, як Богдан Ступка."- Олександр Чирков, професор, доктор філологічних наук, завідувач кафедри романо-германських літератур і літературознавства Житомирського державного університету імені Івана Франка.

 

Якщо ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію
0,0
Оцініть першим
Авторизируйтесь, чтобы оценить
Авторизируйтесь, чтобы оценить

Коментарі

Оголошення
live comments feed...