• Головна
  • Фермерство і бджільництво Житомирщини основа для малого та середнього бізнесу
11:25, 5 липня 2013 р.

Фермерство і бджільництво Житомирщини основа для малого та середнього бізнесу

Один із напрямів малого та середнього бізнесу в аграрній сфері області – фермерське господарство та бджільництво

Виконання Програми економічних реформ Президента України та виконання регіональних заходів по активізації економіки в аграрній сфері області ставить завдання по всебічному зростанню обсягів виробництва. Це вимагає розширення пріоритетних напрямків та їх фінансового забезпечення в наступному році. Один із напрямів малого та середнього бізнесу в регіоні – фермерське господарство та бджільництво.

«Ми зробили важливі кроки до реформи агропромислового комплексу. Практично підготовлена законодавча база для того, щоб цей сектор економіки став привабливим для інвесторів. Водночас щоб інтереси та права селян-власників землі були захищені», - сказав Президент України Віктор Янукович під час підсумкової прес-конференції: «Нам вдалося розпочати модернізацію країни - модернізацію, яку країна чекала майже 20 років».

Програмою розвитку агропромислового комплексу області на 2011-2015 роки у 2013 році на підтримку фермерства з обласного бюджету передбачено 1,68 млн. грн. на відшкодування вартості придбання племінних нетелів та 300 тис. грн. на здешевлення відсоткової ставки за отриманими кредитами. На розвиток бджільництва спрямовується 400 тис. грн.

Прогнозні розрахунки щодо реалізації Програми розвитку агропромислового комплексу області на 2011-2015 рр. у 2012 році показують реальну потребу в додатковому фінансуванні за новими пріоритетними напрямами розвитку тваринництва – свинарства, птахівництва, рибництва.

Рішенням №802 від 9.04.13 14-ої сесії обласної ради УІ скликання затверджено Порядок надання і використання субвенцій з обласного бюджету місцевим бюджетам на здешевлення вартості придбання:

- більше 200 голів добового молодняку птиці (гусей, індиків, качок) особистими селянськими та фермерськими господарствами для вирощування і відгодівлі;

- більше 50 голів молодняку свиней (гібридів) для відгодівлі особистими селянськими та фермерськими господарствами;

- зарибку, закупленого орендарями водних об’єктів, які вирощують товарну рибу.

На наступній сесії буде розглянуто питання фінансування цих напрямів за рахунок перевиконання дохідної частини бюджету за результатами І півріччя поточного року.

За інформацією департаменту агропромислового розвитку ОДА.

Якщо ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію
0,0
Оцініть першим
Авторизируйтесь, чтобы оценить
Авторизируйтесь, чтобы оценить

Коментарі

Оголошення
live comments feed...