• Головна
  • Е-рецепт на антибіотики: де і як отримати?
Е-РЕЦЕПТ
14:00, 13 липня 2022 р.
Надійне джерело

Е-рецепт на антибіотики: де і як отримати?

Е-РЕЦЕПТ
Е-рецепт на антибіотики: де і як отримати?

Е-РЕЦЕПТ НА АНТИБІОТИКИ: ДЕ І ЯК ОТРИМАТИ?

За даними МОЗ, кожен другий українець купує антибіотики без призначення лікаря. Епідемія COVID-19 акцентувала увагу на проблемі безконтрольного застосування антибіотиків для лікування пацієнтів з вірусними інфекціями.

Відтак з 1 січня 2022 року облік антибіотиків ведуть медзаклади, а з 1 квітня ці препарати в аптеці мали б купити лише за електронним рецептом, інформує нардеп з Житомирщини Сергій Кузьміних в своєму блозі на censor.net. Втім, війна внесла свої корективи, і такі нововведення вступають в силу з 1 серпня 2022 року. 

Навіщо це потрібно?

Антибіотик може лікувати, а може стати бомбою уповільненої дії. Самолікування може призвести до важких наслідків для здоров’я, серед яких – формування стійкості організму людини до лікування антибіотиками. Саме тому призначення антибіотиків — справа лікаря.

Один із способів боротьби з безконтрольним вживанням сильнодіючих препаратів – введення електронного рецепту. Це дозволить відстежувати дані про призначення, обсяги використання антибіотиків, зменшити випадки самолікування.

І це лише перший етап у впровадженні електронного рецепта на всі рецептурні препарати в Україні.

Коли це запрацює?

З 1 серпня до кінця року триватиме перехідний період запровадження Е-рецепту на антибіотики.

5 місяців часу мають медичні та аптечні заклади, аби підготуватися до повноцінного переходу на виписку рецептурних лікарських засобів виключно за Е-рецептами: обрати медичну інформаційну систему та зареєструватися в ЕСОЗ.

Далі планується повноцінний запуск електронного рецепта на антибіотики, рішення про що ухвалюватиметься з урахуванням ситуації в країні.

Що змінилося для пацієнта?

Пацієнт звертається до свого сімейного лікаря або до будь-якого іншого у медичному закладі, отримує електронний рецепт на діючу речовину та купує ліки в аптеці.

Для цього треба бути зареєстрованим в електронній системі охорони здоров’я (ЕСОЗ) - уклавши декларацію з сімейним лікарем або зареєструватися у системі на прийомі в будь-якого іншого лікаря. Винятки - медичні заклади, які не підключені до ЕСОЗ, а також ті, які знаходяться на лінії фронту, у зоні бойових дій та на тимчасово окупованих територіях. У таких лікарнях пацієнт отримає паперовий рецепт на антибіотики.

Пацієнт може самостійно обрати аптеку, як торгову назву препарату, що містить призначену діючу речовину, орієнтуючись на власний бюджет.

Фахівці стверджують, що дієвий механізм Е-рецепту може у подальшому стати підґрунтя для запровадження реімбурсації на ці лікарські засоби. Відтак, це можливість у майбутньому отримувати антибіотики за пільговою ціною чи безкоштовно.

Як це працюватиме у лікарні та аптеці?

На найближчий час Міністерство охорони здоров’я запланувало декілька нарад для обговорення роботи за електронним рецептом, в тому числі з аптечними мережами, а НСЗУ підготувала навчальний курс для медичних працівників.

Комітетом Верховної ради України з питань здоров'я нації, медичної допомоги та медичного страхування підготовлено законопроекти, щоб «рецептурна система» запрацювала. Зокрема, проект №7444 посилює контроль за відпуском лікарських засобів, №7445 – вносить зміни до Кодексу України про адміністративні правопорушення за порушення встановленого порядку реалізації лікарських засобів. Штрафи для медиків та аптекарів «за ліки без рецепту» можуть запровадити через три місяці після завершення воєнного стану.

Якщо ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію
#антибіотики #медики #житомирщина #житомирська #область #новини #інформація #новини житомира #новини житомирщини #поради #електронний рецепт #е-рецепт
0,0
Оцініть першим
Авторизуйтесь, щоб оцінити
Авторизуйтесь, щоб оцінити
Оголошення
live comments feed...