• Головна
  • Житомирщина: прокуратура дбає про збереження історичних і культурних пам’яток краю для нащадків
ПРОКУРАТУРА
11:37, 26 липня 2022 р.
Надійне джерело

Житомирщина: прокуратура дбає про збереження історичних і культурних пам’яток краю для нащадків

ПРОКУРАТУРА
Житомирщина: прокуратура дбає про збереження історичних і культурних пам’яток краю для нащадків

Органи прокуратури Житомирської області систематично і послідовно вживають заходів до захисту культурної спадщини краю, що є невід’ємною складовою національної та регіональної культури.

Читайте також: У Житомирі працівники водоканалу виявили унікальну знахідку — дерев’яний трубопровід початку ХХ століття протяжністю близько 300 м

Лише протягом останнього часу завдяки вжитим заходам представницького характеру 13 пам’яток культурної спадщини області буде внесено до Державного реєстру нерухомих пам’яток України. Це забезпечить їх належний захист, догляд та збереження відповідними територіальними громадами.

Палац Терещенків ХІХ століття. Бердичівською окружною прокуратурою ініційовано позов в інтересах держави в особі територіального відділення ФДМ України, Міністерства освіти та науки України до Червоненської селищної ради, Релігійної організації про витребування пам’яткикультурної спадщини місцевого значення – маєтку Терещенка площею майже 4 тис. м2 з чужого незаконного володіння. Наразі справа перебуває у суді апеляційної інстанції.

Палац Будзинських. За позовом Чуднівської окружної прокуратури Житомирський окружний адміністративний суд зобов’язав місцеву владу вжити заходів до визнання пам’ятки архітектури ХХ століття – палацу Будзинських, який розташований у с. Вигнанка Житомирського (раніше Любарський) району, безхазяйним майном та прийняти до комунальної власності.

Палац був зведений за часів Будзинських на початку ХІХ століття. Свого часу у ньому розміщалася школа. Будинок занесений до державного реєстру пам’яток України та потребує реставраційних робіт, пов’язаних із збереженням та схоронністю об’єкта культурної спадщини, аби припинити руйнацію пам’ятки.

Будинок Гроссмана В.С., будинок міської думи. Бердичівська окружна прокуратура в судовому порядку вимагає укласти охоронні договори з метою збереження пам’яток архітектури – трьох будинків у Бердичеві. Будівлі мають статус пам’яток архітектури місцевого значення. Проте власники будинків дотепер не оформили охоронні договори, якими встановлюється режим використання пам’ятки та відповідальність за його порушення, види і терміни виконання реставраційних, консерваційних або ремонтних робіт. Задля запобігання можливому руйнуванню чи пошкодженню пам’яток архітектури прокуратура звернулась до адміністративного суду з позовами до власників про зобов’язання укласти охоронні договори.

Садиба Олізара. Коростишівська окружна прокуратура домоглася від міської ради вчинити усі необхідні дії задля збереження об’єктів культурної спадщини, а саме, купальні та господарських споруд садиби українського шляхетського роду графів Олізарів (1820 р, 1830-1840 рр), шляхом внесення їх до Державного реєстру нерухомих пам`яток України з метою належного захисту, догляду та збереження.

Келії єзуїтського монастиря. Житомирська окружна прокуратура звернулась до адміністративного суду з позовом до власника найстарішої архітектурної споруди у Житомирі, яка має статус пам’ятки національного значення - Келій єзуїтського монастиря. Вимоги позову - зобов’язати власника укласти з уповноваженим органом охорони культурної спадщини охоронний договір на об’єкт культурної спадщини, що забезпечить йому передбачені законодавством гарантії захисту з боку держави. Монастир був заснований у 1724 році ченцями-єзуїтами.

Церква Різдва Богородиці. Бердичівська окружна прокуратура домоглася внесення найстарішої релігійної споруди району - церкви Різдва Богородиці, що у с. Озадівка (1755 р), до Державного реєстру нерухомих пам'яток України. Так, незважаючи на спроби радянського режиму перетворити унікальну споруду на господарські приміщення, церква вціліла і зберегла свою автентичність. На сьогодні вона має не лише культове значення, а й історичну, архітектурну та культурну цінність.

Церква Святого Воскресіння Христового. Чуднівською окружною прокуратурою вжито заходів представницького характеру щодо набуття права комунальної власності на безхазяйну пам'ятку архітектури місцевого значення - Церкву Святого Воскресіння Христового у с. П’ятка (1881 р). Так, визначення власника будівлі сприятиме належному утриманню пам’ятки та забезпеченню охорони культурної спадщини.

Церква Марії Магдалини. За результатами вжитих Коростишівською окружною прокуратурою представницьких заходів церква Марії Магдалини, що у с. Харитонівка Коростишівського району, яка споруджена на початку ХХ століття (1918 р), буде внесена до Державного реєстру нерухомих пам`яток України.

Робота органів прокуратури з цього напряму продовжується.

Джерело: Житомирська обласна прокуратура

Читайте також: Житомирщина вражає: в мережі з’явилися світлини неймовірного "озера-кита", — ФОТО

Підписуйтесь на нас у соціальних мережах, ще більше оперативної інформації тут:

Якщо ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію
#прокуратура #житомирщина #житомирська #область #законодавство #новини #інформація
0,0
Оцініть першим
Авторизуйтесь, щоб оцінити
Авторизуйтесь, щоб оцінити
Оголошення
live comments feed...