• Головна
  • Студенти ЖДУ ім. І.Франка шукатимуть нові історичні артефакти
17:02, 8 липня 2013 р.

Студенти ЖДУ ім. І.Франка шукатимуть нові історичні артефакти

Науковці Інституту археології НАН України спільно зі студентами-істориками ЖДУ імені Івана Франка проведуть археологічні розкопки на давньоруських городищах в м. Олевськ і Коростень Житомирської області та поселеннях трипільської культури Ожеве-острів поблизу с. Ожеве Сокирянського району Чернівецької області та Бернашівка-1 поблизу с. Бернашівка Могилів-Подільського району Вінницької області.

Повідомляє прес-центр ЖДУ імені Івана Франка.

Інститут археології НАН України протягом останніх років проводить планові археологічні дослідження в межах Житомирської області на пам’ятках, які відносяться до широкого хронологічного періоду: від кам’яної доби до періоду пізнього середньовіччя. В липні та серпні 2013 року Житомирська археологічна експедиція ІА НАНУ на чолі з фахівцем у галузі давньоруської археології Андрієм Петраускасом вкотре буде проводити археологічні розкопки на давньоруських городищах в м. Олевськ і Коростень. У експедиції знову візьмуть участь студенти історичного факультету ЖДУ імені Івана Франка.

«Одним із найважливіших видів навчального процесу, покликаного готувати майбутніх фахівців до практичної діяльності, підвищувати рівень їхньої професійної підготовки виступає виробнича практика. Уже 10 сезон студенти спеціальності «Історія» історичного факультету ЖДУ імені Івана Франка проходять польову археологічну практику, а на базі Житомирської археологічної експедиції ІА НАНУ – вчетверте. Метою археологічної практики є ознайомлення із сучасними методами польових археологічних досліджень, набуття навичок роботи в археологічних експедиціях, закріплення знань з курсу «Основи археології». Завдяки дослідженням врятовано від руйнації декілька археологічних комплексів та об’єктів, зібрано величезну колекцію різноманітних предметів: частини скляних браслетів, намистини, цвяхи давньоруського часу, наконечники стріл, натільний хрестик 12 ст., фрагменти посуду давньоруського часу, шиферні прясельця, знаряддя праці, якими користувалися наші предки тощо. Деякі з цих знахідок зберігаються і виставлені для огляду в експозиції Археологічного музею університету», - каже керівник археологічної практики, директор Археологічного музею ЖДУ імені Івана Франка Марина Хададова.

Зазначимо, що Житомирська археологічна експедиція ІА НАНУ не єдиний захід, у якому візьмуть участь майбутні історики ЖДУ імені Івана Франка. Так із 15 по 30 липня поточного року 16 істориків-франківців увійде до складу Дністровської комплексної археологічної експедиції ІА НАНУ. Разом із науковцями вони досліджуватимуть поселення трипільської культури Ожеве-острів поблизу с. Ожеве Сокирянського району Чернівецької області та поселення трипільської культури Бернашівка-1 поблизу с. Бернашівка Могилів-Подільського району Вінницької області.

«З кожним роком все більше дослідників прагне долучитись до вивчення археологічної спадщини. Молодь ЖДУ імені Івана Франка не є виключенням. Польові дослідження, які здійснюються силами науковців Інституту археології НАН України та студентів-франківців, дають можливість поповнити джерельні матеріали (нові кам’яні, скляні та кістяні артефакти) і поглибити знання про життя та господарську діяльність перших поселенців нашого краю. Важливо, що сформульовані до виконання завдання під час проходження археологічної практики дозволяють студентам-історикам ЖДУ імені Івана Франка детально ознайомитися з методикою проведення археологічних розвідок і розкопок, прийомами фіксації виявлених об'єктів та індивідуальних знахідок, веденням польової документації тощо. Крім того, студенти-учасники експедицій проживають у наметах, що сприяє фізичному та моральному оздоровленню. Впевнений, що приємні спогади про ці розкопки залишаться у пам'яті студентів-франківців на все життя», - коментує ректор ЖДУ імені Івана Франка Петро Саух.

A_3

 

A_2

 

 

Якщо ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію
0,0
Оцініть першим
Авторизируйтесь, чтобы оценить
Авторизируйтесь, чтобы оценить
Останні новини
Оголошення
live comments feed...