Кабінет міністрів на засіданні в четвер, 11 липня, має намір розглянути пакет законопроектів, підготовлений Міністерством доходів і зборів.

Документи спрямовані на зниження податкового навантаження на доходи фізичних осіб та фонд оплати праці, пише "Комерсант-Україна".

З останньої версії поправок до Податкового кодексу і закон "Про збір та облік єдиного внеску на загальнообов'язкове державне соцстрахування" зникла нульова ставка податку на доходи фізосіб (ПДФО). Її пропонувалося застосовувати до доходів до 18 тис. грн на рік (1,5 тис. грн на місяць).

Замість діючої зараз шкали в 15-17% до місячним доходам в обсязі менше або більше десяти мінімальних зарплат буде введена нова диференційована шкала.

Ставка в 10% буде застосовуватися до доходів до 3 млн грн на рік (250 тис. грн на місяць). Це зрівняє у податкових зобов'язаннях більшість громадян. 15% буде стягуватися з доходу понад цього рівня, а 20% - понад 8 млн грн. (666 тис. грн на місяць).

Законопроект не передбачає загального декларування. Зараз декларація подається при річному доході понад 120 мінімальних зарплат (137,6 тис. грн). Спочатку Міндоходов пропонувало знизити поріг до 18 тис. грн. А тепер - підняти до 3 млн грн. У прес-службі міністерства заявили, що це не остаточний варіант.

Запропоноване зниження ставки єдиного соціального внеску вдвічі - до 18% - залишилося.