16:20, 15 серпня 2022 р.
Надійне джерело
Міжнародна співпраця членів Житомирської малакологічної школи набирає обертів!
У період з 1 по 10 серпня професор кафедри зоології, біологічного моніторингу та охорони природи Лариса Шевчук та здобувач освіти третього, освітньо-наукового рівня (PhD) ОП «Зоологія» Лілія Билина виконували короткотривалу наукову програму у місті Краків в Інституті охорони навколишнього середовища Польської Академії Наук.
Реалізація такої програми стала можливою у результаті отримання науковцями гранту. Нашими малакологами було здійснено уточнення видової ідентифікації найдрібніших серед прісноводних двостулкових молюсків – представників родини пізідіїд (деякі види цих тварин мають розміри до 2 мм, а розміри найкрупніших з них не перевищують 22 мм!). Робота проходила під керівництвом професорів Тадеуша Зайонца та Катаржини Зайонц. Використання сучасної надточної мікроскопічної техніки дозволило отримати якісні фото черепашок тварин у різних проекціях та фото ділянок замка черепашки (будова якого є важливою для видової ідентифікації). Було створено ключі для визначення видів, що в подальшому значно спростить роботу з цими тваринами і дозволить визначити їх поширення та популяційні характеристики в українських водоймах. Окрім того, наші науковці побували на так званій фермі, де забезпечують розмноження рідкісних та зникаючих тварин, у тому числі двостулкових молюсків!
Актуальність цього проекту обумовлена тим, що в останні десятиліття зафіксовано чітку тенденцію до деградації природних оселищ прісноводних молюсків. Двостулкові молюски відіграють виняткову роль як природні фільтратори, саме вони визначають якість води у гідроценозах. Зникнення цих видів у водоймах України може призвести до втрати тваринами ролі екосистемних інженерів та спровокує ситуацію подальшого погіршення якості води.
Отриманий досвід франківців є надзвичайно корисним в умовах інтеграції України до Євросоюзу. Окрім того, він дасть можливість після війни, у вільній незалежній Україні відновити добрий стан водних обʼєктів та видовий склад прісноводних молюсків.
Джерело: Природничий факультет ЖДУ імені Івана Франка
Якщо ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію
Останні новини
14:17
10 грудня
Дрес-код для хвостиків: Як привчити собаку чи кота до одягу
Новини компаній
13:00
10 грудня
15:00
9 грудня
Як заспокоїтись в стресовій ситуації: 5 швидких методів
Новини компаній
12:26
9 грудня
ТОП новини
live comments feed...