• Головна
  • Міжнародна співпраця членів Житомирської малакологічної школи набирає обертів!
16:20, 15 серпня 2022 р.
Надійне джерело

Міжнародна співпраця членів Житомирської малакологічної школи набирає обертів!

Міжнародна співпраця членів Житомирської малакологічної школи набирає обертів!

У період з 1 по 10 серпня професор кафедри зоології, біологічного моніторингу та охорони природи Лариса Шевчук та здобувач освіти третього, освітньо-наукового рівня (PhD) ОП «Зоологія» Лілія Билина виконували короткотривалу наукову програму у місті Краків в Інституті охорони навколишнього середовища Польської Академії Наук.

Реалізація такої програми стала можливою у результаті отримання науковцями гранту. Нашими малакологами було здійснено уточнення видової ідентифікації найдрібніших серед прісноводних двостулкових молюсків – представників родини пізідіїд (деякі види цих тварин мають розміри до 2 мм, а розміри найкрупніших з них не перевищують 22 мм!). Робота проходила під керівництвом професорів Тадеуша Зайонца та Катаржини Зайонц. Використання сучасної надточної мікроскопічної техніки дозволило отримати якісні фото черепашок тварин у різних проекціях та фото ділянок замка черепашки (будова якого є важливою для видової ідентифікації). Було створено ключі для визначення видів, що в подальшому значно спростить роботу з цими тваринами і дозволить визначити їх поширення та популяційні характеристики в українських водоймах. Окрім того, наші науковці побували на так званій фермі, де забезпечують розмноження рідкісних та зникаючих тварин, у тому числі двостулкових молюсків!

Актуальність цього проекту обумовлена тим, що в останні десятиліття зафіксовано чітку тенденцію до деградації природних оселищ прісноводних молюсків. Двостулкові молюски відіграють виняткову роль як природні фільтратори, саме вони визначають якість води у гідроценозах. Зникнення цих видів у водоймах України може призвести до втрати тваринами ролі екосистемних інженерів та спровокує ситуацію подальшого погіршення якості води.

Отриманий досвід франківців є надзвичайно корисним в умовах інтеграції України до Євросоюзу. Окрім того, він дасть можливість після війни, у вільній незалежній Україні відновити добрий стан водних обʼєктів та видовий склад прісноводних молюсків.

Джерело: Природничий факультет ЖДУ імені Івана Франка

Якщо ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію
#малакологічна школа #житомирщина #житомирська #область #дослідження #співпраця #новини #інформація #наука #науковці
0,0
Оцініть першим
Авторизуйтесь, щоб оцінити
Авторизуйтесь, щоб оцінити
Оголошення
live comments feed...