• Головна
  • На Житомирщині обмежено рух великовагового транспорту
До уваги водіїв!
09:55, 11 липня 2013 р.

На Житомирщині обмежено рух великовагового транспорту

До уваги водіїв!

Служба автомобільних доріг у Житомирській області повідомляє, що з метою збереження мережі автомобільних доріг від передчасних руйнувань та недопущення утворення деформацій покриття на автомобільних дорогах загального користування Житомирської області у літній період при температурі повітря вище 28 С°, на виконання вимог Законів України «Про дорожній рух», «Про автомобільні дороги», постанови Кабінету Міністрів України від 27.06.07 №879 «Про заходи щодо збереження автомобільних доріг загального користування», розпорядженням голови Житомирської обласної державної адміністрації № 173 від 31.05.2013р. "Про обмеження руху на автомобільних дорогах у зв'язку з підвищенням температури повітря" у період тривалої спекотної погоди, при температурі повітря більше + 28 Сº, на території Житомирської області введено тимчасове обмеження руху великовагового автотранспорту загальною вагою понад 24 т та навантаженням на вісь більш ніж 7 тон з 9-00 до 22-00 години.

Необхідність обмеження повної маси та навантаження на вісь автотранспортних засобів при проїзді автодорогами загального користування в літній період зумовлена тим, що високі температури викликають нагрівання асфальтобетонного покриття за рахунок акумулювання в ньому сонячної енергії через темний колір поверхні, яка поглинає сонячні промені. Це спричиняє те, що асфальтобетонне покриття має більш високу температуру, ніж температура повітря.

Критична температура повітря у літній період для асфальтобетонного покриття становить +28 С°. При такій критичній температурі повітря бітум має температуру +43 С° і переходить у розм’якшений стан, що не забезпечує необхідної міцності асфальтобетону та не чинить опір утворенню колії.

Величина напруження в покритті обумовлюється також навантаженням від потоку великовагових транспортних засобів. При осьовому навантаженні автомобіля більше 7 тонн, напруження, що виникає від колеса, призводить до руйнування матеріалу покриття.

Такий еквівалентний осьовий вплив мають багатовісні автотранспортні засоби з повною вагою понад 24тонни.

На автомобільних дорогах загального користування Житомирської області встановлено відповідні заборонні дорожні знаки та інформаційні панно. Дорожніми організаціями, органами ДАІ та Укртрансінспекції посилено контроль за проїздом у спекотну погоду великовагових транспортних засобів. На автомобільних дорогах загального користування працює пересувний пункт габаритно-вагового контролю, що здійснює контроль за проїздом великовагових та великогабаритних транспортних засобів.

Відстій великовагового автотранспорту на період спекотної погоди здійснюється на існуючих стоянках та майданчиках відпочинку, в тому числі біля об’єктів сервісу.

Інформацію про умови обмеження руху на період спекотної погоди по всій території України та перелік майданчиків для відстою транспорту розміщено на офіційному сайті Державного агентства автомобільних доріг України (Укравтодор) за адресою: www.ukravtodor.gov.ua.

Служба автомобільних доріг у Житомирській області просить користувачів доріг та перевізників з розумінням поставитись до питання збереження доріг від передчасних руйнувань і дотримуватись умов тимчасових обмежень руху.

Якщо ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію
0,0
Оцініть першим
Авторизуйтесь, щоб оцінити
Авторизуйтесь, щоб оцінити
Останні новини
Оголошення
live comments feed...