За рік в Житомирській області показник перинатальної смертності знизився на 7,3%
Що може бути прекраснішим, ніж поява на світ нового життя? На жаль, через масу причин останнім часом хвилюючий момент часто затьмарюється різними проблемами, які ускладнюють можливість народження здорової дитинки. Проте медики Житомирщини роблять все можливе, аби кожен новий громадянин вийшов зі стін пологових будинків здоровим. Житомирщина сьогодні має один із кращих перинатальних центрів на Україні. Завдяки реалізації Національної програми «Нове життя – нова якість охорони материнства та дитинства», що входить до програми соціальних ініціатив Президента України Віктора Януковича, у центрі встановлене сучасне та унікальне обладнання.
10 червня у Житомирському обласному перинатальному центрі відбулася прес-конференція на тему «Досягнення першого року роботи Житомирського обласного перинатального центру» за участі заступника голови облдержадміністрації Ярослава Долгих, першого заступника голови обласної ради Володимира Арешонкова, директора департаменту сім’ї, молоді та спорту Раїси Гулої, заступника директора департаменту охорони здоров’я Сергія Кобилінського.
Повідомляє прес-служба облдержадміністрації.
«Ні в кого не викликає сумнівів, що таку ініціативу Президента потрібно реалізовувати масштабно і в такий спосіб, як це робиться тут», - говорить заступник голови облдержадміністрації Ярослав Долгих. - Уже зараз ми можемо говорити про результати цього загальнонаціонального проекту. За рік в Житомирській області знизився показник перинатальної смертності на 7,3%. В Центрі проводиться 30% всіх пологів області, майже кожна третя вагітна області консультується під час вагітності в центрі планування сім’ї та репродукції людини».
У Центрі впроваджені сучасні перинатальні технології, засновані на принципах доказової медицини та світовому досвіді.
«Всі пологові зали оснащені моніторами для слідкування за станом плода під час пологів. Операційні обладнані наркозно-дихальною апаратурою та моніторами для контролю за глибиною наркозу, - зазначає головний лікар центру, заслужений лікар України, кавалер ордена «За заслуги» ІІІ ступеню Юрій Вайсберг. - Для створення перинатального центру витрачено 18 млн. грн. Кошти були використані із державного бюджету. Значну допомогу надав фонд Віктора Пінчука, яким було придбано обладнання на понад 2 млн. грн.».
З метою виконання усіх вимог інфекційного контролю створено бактеріологічний відділ лабораторного блоку. Закуплено сучасне обладнання, у тому числі баканалізатор. Відкриття бактеріологічного відділу дозволило проводити бак-контроль за епідемічно значимими об’єктами акушерського стаціонару для забезпечення епідемічної безпеки, профілактики внутрішньолікарняних інфекцій.
Для реалізації Національного проекту було отримано сучасний цитогенетичний комплекс, необхідний для проведення ранньої діагностики хромосомних захворювань плоду. За прогнозами, основним здобутком застосування сучасної цитогенетичної системи повинно стати підвищення виявлення і, як результат, зменшення частоти народження дітей з хромосомними хворобами щонайменше на 30-40%. А попередження народження щорічно в середньому 8-10 дітей з хромосомними хворобами зможе за 1-2 роки заощадити суму, витрачену державою на придбання такого комплексу.