• Головна
  • У житомирському музеї космонавтики відбулися заходи з нагоди 60-річчя космічного польоту першого українця
МУЗЕЙ
17:45, 6 вересня 2022 р.
Надійне джерело

У житомирському музеї космонавтики відбулися заходи з нагоди 60-річчя космічного польоту першого українця

МУЗЕЙ
У житомирському музеї космонавтики відбулися заходи з нагоди 60-річчя космічного польоту першого українця

У житомирському музеї космонавтики відбулися заходи з нагоди 60-річчя космічного польоту першого українцяНещодавно виповнилося 60 років з часу космічного польоту першого українця – Павла Романовича Поповича (1930-2009). У серпні 1962 року Андріян Ніколаєв та Павло Попович на космічних кораблях «Восток-3» та «Восток-4» здійснили перший у історії груповий політ.

Павло Попович походив з українського містечка Узина на Київщині. Свій рідний край він уславив у польоті – і став першою людиною, яка заспівала на космічній орбіті. Це була пісня«Дивлюсь я нанебо…» авторства українського поета-романтика ХІХ століття Михайла Петренка.

З нагоди 60-річчя першого космічного польоту українця у Національному музеї космонавтики ім. С. П. Корольова відбувся ряд заходів. Співробітники музею підготували тематичну виставку, присвячену Павлу Поповичу: оригінали книг реєстрації рекордів польоту, особисті речі космонавта, його рідкісні фотографії, автографи, а також написані ним книги.

Головний зберігач фондів Наталія Щербакова розповіла про експонати виставки та їх історію.

Молодший науковий співробітник Сергій Бовкун представив увазі гостей заходу створений ним міні-фільм «Павло Попович: син Дніпра у космічній височіні», в якому на основі архівних кінокадрів та фотографій розповідається про зв’язок Павла Поповича з Україною, а також про два його приїзди до Житомира (у 1991 та 2007 роках).

Свою приналежність до українського народу, любов і пошану до рідної землі Павло Романович Попович ніколи не приховував -- і завжди підкреслював. Космонавт часто приїздив на Батьківщину, переживав за її долю, був почесним гостем різних українських національних конгресів і форумів, очолював товариство українців «Славутич». А до вітчизняної історії увійшов як перший українець, який з проникливою і щемливою піснею підкорив космічні далі.

Джерело: Національний музей космонавтики імені Сергія Павловича Корольова

Якщо ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію
#музей #житомирщина #житомирська #область #музей космонавтики #заходи #новини #інформація #фото
0,0
Оцініть першим
Авторизуйтесь, щоб оцінити
Авторизуйтесь, щоб оцінити
Оголошення
live comments feed...