• Головна
  • Верховний Суд зобов’язав туроператорів оплачувати клієнтам збитки, завдані з їхньої вини
Новини компаній
18:00, 12 липня 2013 р.

Верховний Суд зобов’язав туроператорів оплачувати клієнтам збитки, завдані з їхньої вини

Новини компаній

Згідно з постановою Верховного Суду України від 3 липня 2013 року (№ 6-42 цс 13), суб’єкт туристичної діяльності, який допустив порушення законодавства при наданні туристичної послуги або порушив умови договору з туристом, несе перед ним майнову відповідальність. При цьому оператору доведеться відповідати за завдану клієнтові шкоду навіть у тому випадку, якщо тур був проданий через агента. Про це пише газета "Коментарі". 

автобусные туры в венгрию

автобусные туры в венгрию

Втручання суду вищої інстанції з цього питання було потрібно у зв’язку з масою позовів, якими туристи закидають служителів судів. «Їх кількість особливо збільшується в літній період. Приводів безліч — готель не відповідає якості, яку обіцяв туроператор, проживання на сплачене на весь термін путівки; зміна туроператором умов договору в односторонньому порядку, невиконання умов договору туроператором у форс-мажорних випадках тощо», — пояснив «k:» адвокат, партнер Юридичної компанії TIC Денис Писаний. Значну частину претензій клієнтів компаніям вдається врегулювати в досудовому порядку. Найбільш скривджені або наполегливі клієнти все ж добираються до судів. Але часто помилково пред’являють претензії за порушення своїх прав турагентам, а не операторам. Хоча ті — не більш ніж посередники, що укладають з туристами договори від імені постачальника послуг. Постанова Верховного Суду раз і назавжди усуне плутанину, що склалася. Фінансовий збиток постраждалим тепер відшкодовуватимуть виключно туроператори. «Кількість рішень про задоволення позовів громадян до туроператорів зросте, тому що постанови ВСУ є загальнообов’язковими для всіх судових інстанцій на території України при прийнятті рішень в аналогічних спорах», — запевняє Яна Кузьмич, радник, адвокат ЮК DEGA Consulting.

З компенсаціями по дрібних збитках, пов’язаних із наданням неякісного або неповного комплексу послуг, компанії легко впораються самостійно. А ось отримати відшкодування за зіпсований відпочинок у випадку банкрутства, неплатоспроможності або тимчасового призупинення діяльності учасників турринку у постраждалих буде як і раніше мало шансів. Навіть якщо вони спробують вибити компенсацію через суд. Закон України «Про туризм» зобов’язує туроператорів виїзного туризму мати банківську гарантію на 20 тис. євро. За її рахунок і мають відшкодовуватись збитки постраждалим. Але розмір цієї суми на сьогодні просто сміхотворний. Враховуючи, що середня вартість путівки за найбільш популярними напрямами (до Туреччини або Єгипту) становить близько 500 євро, туроператор може компенсувати втрати максимум сорока клієнтам. Але і тут не без підступу: як стверджують в Асоціації лідерів туристичного бізнесу, жоден турист ще не отримав компенсації за рахунок коштів банківських гарантій, оскільки механізм проведення таких виплат ніде не прописаний.

Якщо ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію
0,0
Оцініть першим
Авторизуйтесь, щоб оцінити
Авторизуйтесь, щоб оцінити
Останні новини
Оголошення
live comments feed...