• Головна
  • Прокуратура Житомирщини витребувала на користь громади майже 650 га землі вартістю понад 162 млн грн
ПРОКУРАТУРА
21:00, 30 вересня
Надійне джерело

Прокуратура Житомирщини витребувала на користь громади майже 650 га землі вартістю понад 162 млн грн

ПРОКУРАТУРА
Прокуратура Житомирщини витребувала на користь громади майже 650 га землі вартістю понад 162 млн грн

За наполегливої правової позиції органів прокуратури Житомирської області на користь Чоповицької об’єднаної територіальної громади витребувано значний масив земель сільськогосподарського призначення вартістю понад 162 млн грн, які незаконно вибули з її власності.

Йдеться про те, що у березні 2021 року приватно-орендне сільгосппідприємство зареєструвало право приватної власності на 46 земельних ділянок загальною площею майже 650 га на території Чоповицької об’єднаної територіальної громади Коростенського району. До того ж, зареєстровано на підставі державного акту на право колективної власності на землю, виданого КСП ім. Н. Сосніної від 26.05.1995 року та статутних документів підприємства, в яких зазначено, що воно є правонаступником КСП.

Проте прокурори Коростенської окружної прокуратури встановили, що право приватної власності на сільгоспугіддя зареєстровано незаконно, оскільки КСП ім. Н. Сосніної ліквідовано ще у 2000 роках, частину землі розподілено між громадянами-власниками земельних часток (паїв), а на решту припинено право колективної власності та передано їх до земель запасу сільської ради. Також встановлено, що приватно-орендне сільгосппідприємство насправді не є правонаступником цього КСП.

Водночас згодом, після незаконної реєстрації права приватної власності на земельні ділянки, сільгосппідприємство переоформило землю на товариство з обмеженою відповідальністю, засновниками яких були ті ж самі особи.

Виступивши на захист інтересів держави та територіальної громади, прокурори заявили позов про витребування землі з чужого незаконного володіння. Наразі вимоги прокурорів Господарським судом Житомирської області задоволено у повному обсязі.

Таким чином, завдяки принциповості прокуратури великий масив земель сільськогосподарського призначення витребувано з чужого незаконного володіння товариства з обмеженою відповідальністю.

Нагадаємо, незаконні дії сільгосппідприємства, яке розпочало протиправну вирубку дерев на цих ділянках, викликали значний резонанс та занепокоєння місцевих жителів. І тоді, у листопаді 2021 року, окружна прокуратура вжила усіх необхідних заходів на захист інтересів громади.

Джерело: Житомирська обласна прокуратура

Якщо ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію
#прокуратура #житомирщина #житомирська #область #законодавство #новини #інформація
0,0
Оцініть першим
Авторизуйтесь, щоб оцінити
Авторизуйтесь, щоб оцінити
ТОП новини
На Житомирщині рейдові групи провели заходи з виявлення фактів браконьєрства та незаконної порубки дерев напередодні новорічних свят
ДЕІ
Філія Укрзалізниці запрошує в Житомирській області на роботу машиніста автомотриси
СЛУЖБА ЗАЙНЯТОСТІ
Водоканали у Житомирі, Бердичеві та Коростені мають близько 20 вільних вакансій
СЛУЖБА ЗАЙНЯТОСТІ
Трагедія на залізниці: в Житомирський області потрапив під потяг 51-річний чоловік
ПОЛІЦІЯ
Оголошення
live comments feed...