• Головна
  • Райдержадміністрації Житомирщини допускають незаконні вирубки лісів
12:45, 15 липня 2013 р.

Райдержадміністрації Житомирщини допускають незаконні вирубки лісів

Усього впродовж року за порушення законодавства у лісовій сфері органами прокуратури зареєстровано 3 кримінальні провадження, внесено 49 подань, за результатами розгляду яких до відповідальності притягнуто 43 посадові особи - повідомляє прес-служба прокуратури Житомирської області.

     Прокуратура області, у ході проведених перевірок, встановила численні порушення вимог Лісового законодавства у діяльності органів державної виконавчої влади та місцевого самоврядування. Установлено, що райдержадміністрації та органи місцевого самоврядування не повною мірою використовують надані законом повноваження щодо контролю за охороною і захистом лісу.
     Як повідомив перший заступник прокурора області Анатолій Чумаченко, посадові особи не передають лісові насадження у користування спеціалізованим лісогосподарським підприємствам та не вживають заходів щодо охорони таких безхазяйних лісів. Це, у свою чергу, призводить до самовільного їх вирубування, пошкодження хворобами і шкідниками. Усього на території області понад 50 тис га лісових угідь, що не мають постійних лісокористувачів.
     Наприклад, у Новограді-Волинському районі майже 3 тис га земель лісового фонду не передано у постійне користування лісгоспам. Унаслідок цього лише на території Брониківської сільської ради з липня 2012 року по січень 2013 року незаконно вирубано 142 дерева, чим заподіяно майже 400 тис грн шкоди. За даним фактом розпочато кримінальне провадження.
     До того ж, у багатьох районах за останні роки не прийнято жодної місцевої програми раціонального використання лісових ресурсів, їх відтворення та охорони, а існуючі програми так і залишаються «на папері» - без відповідного фінансування. Окрім того, не здійснюється і контроль за станом використання, відтворення та охорони лісових ресурсів спільно з відповідними уповноваженими органами.
Якщо ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію
0,0
Оцініть першим
Авторизируйтесь, чтобы оценить
Авторизируйтесь, чтобы оценить

Коментарі

Оголошення
live comments feed...