• Головна
  • Рада ЄС ухвалила рішення про надання Україні макрофінансової допомоги у розмірі 5 млрд євро
ЄС
16:00, 25 вересня 2022 р.
Надійне джерело

Рада ЄС ухвалила рішення про надання Україні макрофінансової допомоги у розмірі 5 млрд євро

ЄС
Рада ЄС ухвалила рішення про надання Україні макрофінансової допомоги у розмірі 5 млрд євро

Нещодавно Рада Європейського Союзу підтримала пропозиції Європейської Комісії щодо започаткування для України нової масштабної восьмої за ліком програми макрофінансової допомоги ЄС у розмірі 5 млрд євро.

Рішення про надання зазначеної фінансової допомоги ухвалено ключовими інституціями ЄС (Європейською Комісією, Європейським парламентом та Радою Європейського Союзу) у безпрецедентно короткі терміни.

Протягом найближчого часу сторони мають підписати відповідні Меморандум про взаєморозуміння та Кредитну угоду щодо визначення умов, а також юридичних та технічних аспектів надання Україні зазначених пільгових кредитних коштів.

“Безпрецедентно швидкі рішення про надання Україні фінансової допомоги є черговим свідченням солідарності країн ЄС з Україною та вагомим внеском у забезпечення економічної та фінансової стабільності в державі. Дякую Європейському Союзу за підтримку українського народу в складних умовах воєнного стану”, – зазначив Міністр фінансів України Сергій Марченко.

Варто нагадати, що 1 серпня цього року Україна отримала перші 500 млн євро в рамках сьомої програми макрофінансової допомоги ЄС, а другу частину в рамках цієї ж програми у розмірі 500 млн євро було отримано 2 серпня.

Зауважимо, що 7 вересня Європейська Комісія оголосила пропозицію щодо започаткування для України додаткової макрофінансової допомоги у розмірі 5 млрд євро в рамках анонсованого в травні цього року загального пакета допомоги у сумі 9 млрд євро. Згодом, 15 вересня Європейський парламент підтримав рішення Комісії.

За інформацією Урядового порталу

Рада ЄС ухвалила рішення про надання Україні макрофінансової допомоги у розмірі 5 млрд євро, фото-1
Якщо ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію
#єс #допомога #новини житомира #новини житомирщини #макрофінансова допомога #пригоди #події #новини
0,0
Оцініть першим
Авторизуйтесь, щоб оцінити
Авторизуйтесь, щоб оцінити
Оголошення
live comments feed...