• Головна
  • Ліцей №6 міста Житомира за 2021 рік зекономив 20,1% теплової енергії
ОПАЛЮВАЛЬНИЙ СЕЗОН
16:00, 2 жовтня
Надійне джерело

Ліцей №6 міста Житомира за 2021 рік зекономив 20,1% теплової енергії

ОПАЛЮВАЛЬНИЙ СЕЗОН
Ліцей №6 міста Житомира за 2021 рік зекономив 20,1% теплової енергії

Лише 64,1 кВт*год тепла на м2 опалювальної площі за рік споживає будівля ліцею №6 міста Житомира ім. В.Г.Короленка. Це одне з найнижчих значень серед будівель шкіл, які використовують централізоване теплопостачання. Для порівняння, чинна норма споживання для послуги з постачання теплової енергії для населення є майже у два з половиною (!) рази більшою і складає 148,5 кВт*год на один квадратний метр опалювальної площі*.

Звичайно, однією з причин такого невеликого споживання тепла для потреб опалення є термомодернізація, яку було розпочато у 2016 році з утеплення огороджувальних конструкцій будівлі школи. Та окрім утеплення важливо забезпечувати належне функціонування системи опалення будівлі з відповідним регулюванням за допомогою обладнання індивідуального теплового пункту. Лише у цьому випадку можна запобігти так званим «перетопам» (перевищення внутрішньої температури в приміщенні), які можуть виникнути, якщо утеплити будівлю без одночасного переналаштування системи опалення.

Перед проведенням Європейського тижня сталої енергії у 2022 році ми зустрілися з заступником директора школи з адміністративно-господарської роботи Олегом Анатолійовичем Самченком для невеличкого інтерв’ю.

Яку давно Ви працюєте на своїй посаді? Яке було попереднє місце Вашої роботи, яким був Ваш попередній професійний досвід?

Я працюю на посаді заступника директора з АГР протягом трьох років. Перед тим працював завідувачем столярною майстернею, вчителем трудового навчання.

У 2021 році Ваш заклад скоротив споживання теплової енергії на 20,1% порівняно з плановими показниками і це один із найкращих показників серед закладів громади. Як Вам вдалося досягнути таких результатів?

В останні роки, у зв’язку з частим запровадженням карантинів (які зазвичай запроваджуються в опалювальний період), відпадає потреба постійно підтримувати високу температуру в закладі, адже протягом певних періодів часу в ньому немає ні учнів, ні вчителів. Відповідно, є можливість дещо знизити температуру в закладі та тим самим зменшити витрати на опалення.

Яким чином Ви знижуєте температуру в приміщеннях?

У нашій школі при термомодернізації було встановлено індивідуальний тепловий пункт. Обладнання ІТП перебуває на балансі КП «Житомиртеплокомуненерго». І коли у нас оголошується карантин чи інша ситуація, коли можна знизити температуру (канікули, вихідні чи святкові дні), я заздалегідь телефоную відповідальним працівникам теплокомуненерго, щоб вони змінили налаштування режиму роботи обладнання. І так само провели переналаштування у випадку відновлення звичного режиму роботи.

Чи не виникає при цьому ризик замерзання окремих ділянок системи опалення?

Я у школі буваю щодня і контролюю температуру у всіх приміщеннях, щоб не допустити замерзання чи утворення конденсату, плісняви.

Що стимулює (мотивує) Вас заощаджувати теплову енергію?

Підтримання належного температурного режиму в навчальному закладі.

Які заходи з енергозбереження було запроваджено у Вашому закладі у попередні роки? Що запровадили при підготовці до опалювального сезону 2022-2023 років?

У попередні роки було проведено термомодернізацію будівлі закладу: утеплення стін, даху та цоколю будівлі, заміна дверей та віконних блоків на енергоефективні, встановлено індивідуальний тепловий пункт, встановлено тепловідбиваючі екрани за приладами опалення. Також регулярно проводимо промивання системи опалення з використанням хімічних реагентів. При підготовці до майбутнього опалювального сезону додатково замінили утеплення трубопроводів в тепловому пункті.

*В опалювальний період у разі відсутності вузла комерційного обліку теплової енергії в житловому будинку.

Джерело: Житомирська міська рада

Якщо ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію
#опалювальний сезон #опалення #новини житомира #новини житомирщини #події #новини
0,0
Оцініть першим
Авторизируйтесь, чтобы оценить
Авторизируйтесь, чтобы оценить
ТОП новини
На Житомирщині рейдові групи провели заходи з виявлення фактів браконьєрства та незаконної порубки дерев напередодні новорічних свят
ДЕІ
Філія Укрзалізниці запрошує в Житомирській області на роботу машиніста автомотриси
СЛУЖБА ЗАЙНЯТОСТІ
Водоканали у Житомирі, Бердичеві та Коростені мають близько 20 вільних вакансій
СЛУЖБА ЗАЙНЯТОСТІ
Трагедія на залізниці: в Житомирський області потрапив під потяг 51-річний чоловік
ПОЛІЦІЯ
Оголошення
live comments feed...