• Головна
  • Лісівничі «жнива» - справа не одного року.
ЛІС
15:00, 5 листопада 2022 р.
Надійне джерело

Лісівничі «жнива» - справа не одного року.

ЛІС
Лісівничі «жнива» - справа не одного року.

Лісівничі «жнива» - справа не одного року.

Щонайменше 80 років минає від моменту висаджування сіянців сосни під час лісовідновлення і до рубки стиглого лісу на цій ділянці!

«Раніше ми розповідали про комплекс лісівничих заходів - від догляду за посадками перших років до рубок формування -, що необхідні для створення високопродуктивного насадження. Адже ліси вирощують аби у певний їх вік «зібрати врожай» - заготовити якісну деревину. (Йдеться, зокрема, про експлуатаційні ліси.)», - йдеться в повідомленні.

На ділянках лісу, які досягли віку стиглості і підлягають суцільному рубанню, можна побачити клеймовані та окоровані по колу дерева з написами. Що означають ці клейма та написи? Фахівці ДП «Малинський лісосп АПК» - інженер з лісозаготівлі Тетяна Іваненко та помічник лісничого Ворсівського лісництва Світлана Соловей – розповідають:

«Це спеціальні позначки, які ставлять під час відведення лісосіки». 

Кордони лісосік відмічаються візирами – деревами, які клеймують. З-поміж дерев на ділянці вибирають модельні, визначають їх параметри та підписують. Ці дані надалі використовують для розрахунків об’ємів та сортиментів деревини, що буде отримана з лісосіки, а також розміри плати за використання лісових ресурсів.

Варто зауважити, що усі рубки головного користування запроектовані Державним підприємством «Укрдержліспроект», погоджені з Міністерством захисту довкілля та природних ресурсів України і, обов’язково, з органами місцевого самоврядування. Для цього ведеться тривала попередня робота: обстеження фахівцями Укрдержліспроекту лісових насаджень на місцях, після чого на основі отриманих даних про вік, стан, структуру ділянок формують проекти для проведення лісівничих заходів, зокрема і головного рубання - впродовж десяти років років.

«Що ж після вирубки?», – спитаєте.

Кожна ділянка, на якій проведено суцільне рубання, підлягає лісовідновленню!

Для цього лісогосподарське підприємство забезпечує свої потреби у посадковому матеріалі. Вирощені у своїх теплицях та розсадниках сіянці лісових культур працівники ДП «Малинський лісгосп АПК» висаджують на підготовлені ділянки щоразу під час лісокультурної кампанії.

Джерело: ДП «Малинський лісгосп АПК»

Лісівничі «жнива» - справа не одного року., фото-1
Якщо ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію
#ліс #ліси #новини житомира #новини житомирщини #зелені насадження #лісівники #лісничі #ліси житомирщини
0,0
Оцініть першим
Авторизуйтесь, щоб оцінити
Авторизуйтесь, щоб оцінити
Оголошення
live comments feed...