• Головна
  • У музеї на Житомирщині побував філателіст-мандрівник, — ФОТО
ЛЕСЯ УКРАЇНКА
14:05, 8 листопада 2022 р.
Надійне джерело

У музеї на Житомирщині побував філателіст-мандрівник, — ФОТО

ЛЕСЯ УКРАЇНКА
У музеї на Житомирщині побував філателіст-мандрівник, — ФОТО

У МУЗЕЇ ЛЕСІ УКРАЇНКИ ПОБУВАВ ФІЛАТЕЛІСТ-МАНДРІВНИК

На днях до Новограда-Волинського завітав відомий український філателіст, громадський діяч, член Асоціації випускників юридичного факультету Київського національного університету ім. Тараса Шевченка Олександр Канівець (м. Київ).

Перебуваючи на батьківщині Лесі Українки, колекціонер відвідав музей письменниці. Про це повідомили у самому ж музеї нашої видатної землячки.

З 26 квітня філателіст подорожує обласними центрами і тими населеними пунктами, де розташовані національно-патріотичні пам’ятники та пам’ятні знаки. Презентує філателістичну виставку «Незламний, нескорений козацький дух українського народу», присвячену українській культурі та боротьбі за незалежність. Окремим блоком представлено унікальну колекцію експонатів, зібраних за його ініціативи в ході проведення Міжнародного поштового походу-реквієму за маршрутом перевезення тіла Т.Г.Шевченка з Санкт-Петербургу (Смоленського цвинтаря) в Канів (на Чернечу гору). Особливим експонатом є посмертна маска Кобзаря.

Митець готує видання, яке називатиметься так, як і виставка. «Це буде жива книга, — розподає він. — Практично вже маю матеріалу на пів книжки. І це — авторська ручна робота, створена в екстремальних умовах».

Окрім того, конверти із марками філателіст-мандрівник виготовляє власноруч, все це офіційно документує, марки гасить у місцевих відділеннях та презентує керівництву громад/міст, а також передає у місцеві музейні фонди.

Перебуваючи у Лесиній оселі, О.Канівець поставив музейний штемпель на конверти, присвячені 150-річному ювілею письменниці, та листівки з краєвидами і визначними місцями Новограда-Волинського. У книзі вражень зробив запис: «З великою шаною та повагою до славетних синів та дочок героїчної Новоград-Волинської землі, Батьківщини Лесі Українки».

Нагадаємо, що влітку 2015 року у музеї письменниці експонувалася його виставка «Останнім шляхом Кобзаря». Це була символічна карта з конвертів, на яких поставлено штемпелі відділень зв'язку із зазначенням точної дати і часу тих населених пунктів, якими провозили тіло Т.Шевченка на Батьківщину.

Джерело: Новоград-Волинський

літературно-меморіальний музей Лесі Українки

У музеї на Житомирщині побував філателіст-мандрівник, — ФОТО, фото-1

На світлинах: Олександр Канівець, Галина Пилипенко, Віра Римська, Володимир Іконніков.7 листопада 2022 р.

У музеї на Житомирщині побував філателіст-мандрівник, — ФОТО, фото-2

О.Канівець робить запис у книзі вражень.7 листопада 2022 р.

У музеї на Житомирщині побував філателіст-мандрівник, — ФОТО, фото-3

Філателістична виставка "Останнім шляхом Кобзаря" у приміщенні музею. 2015 р.

Фото з архіву Г.Пилипенко.

У музеї на Житомирщині побував філателіст-мандрівник, — ФОТО, фото-4

Презентація виставки "Останнім шляхом Кобзаря" за участю працівників культури, освіти, творчої інтелігенції. Червень, 2015 р.

Фото з архіву Г.Пилипенко.

Якщо ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію
#леся українка #література #новини житомира #новини житомирщини #музей #мистецтво #події #новини #музей лесі українки
0,0
Оцініть першим
Авторизируйтесь, чтобы оценить
Авторизируйтесь, чтобы оценить
Оголошення
live comments feed...