• Головна
  • Відбулася презентація ізраїльської компанії з переробки побутових відходів
17:30, 21 грудня 2010 р.

Відбулася презентація ізраїльської компанії з переробки побутових відходів

21 грудня у Житомирі, за ініціативи народного депутата України В.Зубова відбулася презентація ізраїльської компанії з переробки побутових відходів. У презентації взяли участь: голова облдержадміністрації С.Рижук, міський голова В.Дебой, представники ізраїльської компанії, керівники управлінь облдержадміністрації: економіки; промисловості та розвитку інфраструктури; житлово-комунального господарства та енергозбереження, представники комунальних підприємств. У своєму виступі С.Рижук зазначив: ”Сьогодні в області маємо велику проблему з переробки побутових відходів. В області нараховується 483 полігони твердих побутових відходів та сміттєзвалищ, більшість з яких не відповідають санітарним та екологічним нормам. Впродовж дев’яти місяців нам надходило багато пропозицій щодо вирішення даної проблеми. Проте, пропозиції поки-що залишаються на папері. Вважаю, що дане питання необхідно вирішити найближчим часом. Мене особисто зацікавила пропозиція ізраїльської компанії думаю, що вона буде вигідна обом сторонам як ізраїльській, так і українській”. За результатами зустрічі створено робочу групу, яку очолив С.Рижук, та більш детально обговорено пропозицію щодо будівництва на території міста заводу з переробки твердих побутових відходів.

 

Довідково:

У житловому фонді міста Житомира і населених пунктах Житомирської області кожного року утворюється близько 2 млн м3 твердих побутових відходів, у тому числі 0,5 млн м3 в обласному центрі.

Крім того, постійно зростає об’єм твердих побутових відходів за рахунок збільшення обсягів тари та упакування.

В м. Житомирі, Новоград-Волинському, Коростені, Коростишеві, Малині полігони твердих побутових відходів переповнені майже на 30 відсотків і загрожують екологічному стану довкілля.

Для проведення робіт у поточному році заплановано виділення з Державного фонду охорони навколишнього природного середовища 4,85 млн.грн. Проте кошти не виділено.

Існуючі проблеми у сфері поводження з твердими побутовими відходами поступово вирішуються органами місцевого самоврядування області.

Так у м. Коростені в напрямі роздільного збору сміття діє сміттєсортувальна станція відходів, які сортуються у 4 види контейнерів: скло, папір, пластик та загальні відходи. По місту розміщено 47 таких контейнерів. Крім того в окремому місці проводиться досортування вторинної сировини.

Виконкомом Житомирської міської ради розроблено програму, якою передбачається встановлення у дворах будинків спеціальних контейнерів для роздільного сортування скла, паперу, пластику, загальних відходів.

Перевізник твердих побутових відходів ТОВ «Грінко-Житомир» планує встановити у м. Житомирі 750 сміттєзбиральних контейнерів для роздільного збору відходів. Крім того, визначене окреме місце – приймальний пункт відходів вторинної сировини, де буде проводитись її досортування.

В місті Коростишеві на міському полігоні запроваджено роздільне сортування відходів.

У місті Новограді-Волинському триває робота по впровадженню сучасних підходів та технологій в сфері поводження з побутовими відходами. На даний час застосовується роздільний збір побутових відходів, знешкоджується фільтрат.

У м. Коростені ведеться робота стосовно будівництва сміттєпереробного комплексу з будівельною компанією «Україна-Австрія», яка пропонує будівництво сміттєпереробних комплексів-заводів, екологічно чистих та екологічно безпечних підприємств для повної санітарної очистки міст і населених пунктів. Вирішено питання щодо виділення 15 га землі під будівництво, виготовлено акт на землю, розробляється робоча документація.

В м. Бердичеві за рахунок коштів ТОВ «Полісся-Екосфера», якому надано в оренду міський полігон, розпочато будівництво сміттєсортувальної дільниці, після чого буде проводитись роздільний збір відходів та сміттєсортування. Завдяки її запуску навантаження на полігон зменшиться на 20-40 %. За рік завод перероблятиме близько 30 тис. тон сміття, це майже стільки, скільки його щороку утворюється в місті.

Олевська та Новоград-Волинська райдержадміністрації надали викопіювання із ситуаційного плану району із позначенням земельних ділянок, що пропонуються для будівництва сміттєпереробного підприємства.

Вирішується питання щодо виділення земельної ділянки під будівництво сміттєпереробних заводів на території Любарського, Чуднівського, Ружинського, Малинського районів.

 

Управління з питань внутрішньої політики та зв’язків з громадськістю

 

Якщо ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію
0,0
Оцініть першим
Авторизируйтесь, чтобы оценить
Авторизируйтесь, чтобы оценить
ТОП новини
Три потужні вибухи, потрапляння ракети в залізничну інфраструктуру, 2 повітряні тривоги, 2 поранених та пошкоджені будинки - як минула ніч в Коростені?
ВІЙНА
Поліцейські задокументували наслідки ворожого ракетного обстрілу у Пулинській громаді Житомирщини
ПОЛІЦІЯ
Мер Малина про ранковий ракетний удар: Пошкоджено об’єкт інфраструктури та близько 100 житлових будинків, троє поранених, – ВІДЕО
ДСНС
На Житомирщині патрульні надали домедичну допомогу жінці, яка мала намір вкоротити собі віку
ПОЛІЦІЯ
Оголошення
live comments feed...