• Головна
  • На Житомирщині концепцію реформ місцевого самоврядування розглянули на Єдиному дні депутата
фото
11:35, 22 липня 2013 р.

На Житомирщині концепцію реформ місцевого самоврядування розглянули на Єдиному дні депутата

фото

У третій четвер кожного місяця депутати місцевих рад усіх рівнів проводять виїзні прийоми громадян у виборчих округах, де їх було обрано, та за місцем проживання виборців. Черговий Єдиний день депутата відбувся 18 липня. У селі Привороття Брусилівського району та селі Леніне Радомишльського району цього дня побував перший заступник голови обласної ради Володимир Арешонков. Разом із ним з життям громад ознайомлювалися представники засобів масової інформації. У заходах брали участь керівники органів місцевого самоврядування і виконавчої гілки влади у районах, депутати місцевого рівня, депутат обласної ради Наталія Данилюк та голова Черняхівської районної ради і представник України у Конгресі місцевого самоврядування Ради Європи Наталія Рибак, - повідомляє прес-служба обласної ради.

У селі Привороття, де проживає 675 осіб, учасники Єдиного дня депутата переконалися у тому, що в населеному пункті громада послідовно розвивається, постійно власними зусиллями вдосконалюючи найголовніше для людини – соціальну сферу. У селі функціонує дошкільний навчальний заклад «Калинонька», загальноосвітня школа, будинок культури, бібліотека, амбулаторія, аптечний пункт, відділення поштового зв’язку, храм та заклади торгівлі. Володимир Арешонков відвідав деякі з обєктв соціальної інфраструктури, поспілкувався з їх колективами, а також вихованцями Молодіжного центру, який діє при будинку культури.

Село нині успішно підхопило розвиток зеленого туризму. Прикладом цьому є Володимирська садиба, у якій створені всі умови для відпочинку і проживання гостей. Вперше господиня приймала туристів під час «Євро–2012», багато їх і цього літа.

Приворотський сільський голова Віктор Шкуратівський – ініціатор багатьох добрих справ у селі. Так, сільська рада розробила Програму соціально-економічного розвитку села, завдяки чому громаді вдалося вийти з глибоко депресивного стану – вже в минулому році спеціальний фонд сільської ради становив 1 мільйон 700 тисяч. Це при тому, що у 2006 році дохідна частина бюджету сільської ради становила всього 26 тисяч гривень.

У Приворотті змогли знайти спільну мову з чеським інвестором, який збудував тут своє підприємство електромонтажних виробів «КОПОС ЕЛЕКТРО УА». Підприємство є бюджетоутворюючим. За словами сільського голови, за рік «КОПОС» сплачує до сільського бюджету близько 300 тисяч гривень.

Віктор Шкуратівський поділився планами на майбутнє, і вони безпосередньо стосуються реформування місцевого самоврядування. «Декілька сусідніх громад звернулися до нас з ініціативою об’єднання з центром у Приворотті. Відбулися громадські збори, створені ініціативні групи. Ми знаємо, який формат об’єднання ми хотіли б бачити, що готові вкласти у якості ресурсів, щоб проект був вдалий і економічно вигідний, і в чому нам буде потрібна допомога держави. Сподіваємось, що наша місцева концепція знайде своє втілення», – каже сільський голова.

Цілковито підтримує реформування, зокрема щодо надання більших повноважень на місця, Ленінський сільський голова Віктор Волинець. «Ми нині відчуваємо, наскільки невідпрацьований механізм проплати коштів, наприклад, щоб допомогти місцевому ФАПу. Щоб замінити лічильники у школі, потрібно 14 разів поїхати до обласного центру. Маємо проблему транспортного сполучення між селами нашої сільської ради, адже Леніне, Марянівка і Рудня Городецька знаходяться на значній відставні одне від одного. Якщо буде проведене реформування, це, безумовно, розв’яже нам руки, і ми зможемо у себе на місці вирішувати свої ж проблеми».

Ленінська сільська рада є ще одним взірцем дієвої громади в області. У 2011 році за кошти сільської ради здійснили капітальний ремонт дитячого садочка, який відвідує 25 дітей. До кінця поточного року планується цілком завершити реконструкцію занедбаного в минулому будинку культури. У селі є також школа, лікарська амбулаторія, фельдшерський пункт, торгівельні заклади, відділення зв’язку, бібліотека. Сільський голова повідомляє про першочергові завдання, над якими працює громада: це благоустрій сіл, ремонт доріг, вуличне освітлення тощо. Бюджет Леніного формують діючі на його території сільськогосподарські підприємства, громада покладає надії на ще більш активний розвиток агрогалузі у майбутньому.

Підсумовуючи враження від побаченого і від спілкування з жителями обох сіл різних районів Житомирщини, Володимир Арешонков наголошує: «Реформа місцевого самоврядування, яка фактично стартувала в Україні, має на меті сформувати ефективне місцеве самоврядування і належну територіальну організацію влади, забезпечити надання владою якісних та доступних публічних послуг людям, максимально залучити громадськість до прийняття важливих управлінських рішень. Спілкуючись із громадами сіл Привороття і Леніне, я ще один раз переконався у тому, що ця реформа йде від самих людей, ніхто не заперечує потребу в ній. Територіальні громади, в яких ми побували, мають всі можливості та ресурси, а головне – бажання розвиватися, самостійно творити своє краще майбуття. У цьому їм сприятиме втілення реформи», – зазначає перший заступник голови обласної ради.

Під час круглого столу обговорили перспективи реформування територіальної організації влади

Перший заступник голови обласної ради Володимир Арешонков 18 липня відвідав громади області в рамках Єдиного дня депутата. Підсумком візиту до села Привороття Брусилівського району та села Леніне Радомишльського району став круглий стіл за участю голови Радомишльської райдержадміністрації, депутата обласної ради Ігоря Харитончука, голови Радомишльської районної ради Василя Тужика, голови Черняхівської районної ради Наталії Рибак, депутата обласної ради, редактора Радомишльської районної газети «Зоря Полісся» Наталії Данилюк, заступника голови Брусилівської районної ради Лариси Філоненко, представників громади селища Городок Радомишльського району, сільських голів, представників обласних ЗМІ. Модератором обговорення щодо питання реформування місцевого самоврядування та територіальної організації влади виступив Володимир Арешонков.

На початку перший заступник голови обласної ради стисло ознайомив учасників круглого столу з основними положеннями затвердженої на засіданні Ради регіонів Концепцією реформування органів місцевого самоврядування в Україні. «Сьогодні ми зібралися, щоб обмінятися думками щодо основних положень документу та з’ясувати оптимальні шляхи їх втілення на прикладі двох територіальних громад нашої області, які ми відвідали, – відзначив він. – Зменшення регіональних диспропорцій та кількості депресивних територіальних громад, зростання матеріально-фінансового забезпечення територіальних громад, створення умов для розвитку територіальних громад та самодостатні, дієздатні, конкурентоспроможні інститути народовладдя на місцях, підвищення якості життя громадян – такими мають бути результати реформи, що фактично вже стартувала у нашій державі».

На європейському аспекті втілення реформи наголосила Наталія Рибак, яка є представником України у Конгресі місцевого самоврядування Ради Європи. «Те, що реформа необхідна, ми всі давно зрозуміли. Починаючи з 1991 року чисельність сільського населення у нашій державі зменшилася на 2,5 мільйони, кількість населених пунктів зменшилася на 348 одиниць, і при цьому кількість сільських рад збільшилася на 1067. Дотаційність 5419 місцевих бюджетів складає 70%, а 483 територіальні громади на 90% утримуються за рахунок коштів державного бюджету», – таку невтішну статистику оголосила Наталія Рибак і висловила переконання у тому, що реформування системи місцевого управління, як і будь-якої іншої сфери життєдіяльності, – процес складний, але потрібний. Вона зазначила, що Україна не перша з держав, яка задля ефективнішого розвитку громад обрала реформу, тому нам є, у кого запозичувати досвід. Як позитивні приклади, Наталія Рибак навела Польщу та держави Прибалтики.

Заслухавши позицію голови Черняхівської районної ради, Володимир Арешонков наголосив, що в Україні реформа не може бути ідентичною до подібного процесу в інших державах. «Неодмінно повинна бути врахована специфіка нашої держави, наші реалії. І тільки тоді реформа буде мати позитивні результати».

Виступили голова Радомишльської райдержадміністрації, депутат обласної ради Ігор Харитончук та голова Радомишльської районної ради Василь Тужик. Їхнє бачення проведення реформування пов’язане з соціально-економічним розвитком територій. Без розвитку сільського господарства, промислового виробництва, наповнення місцевих бюджетів реформу реалізувати не вдасться, – таке переконання висловили представники державної влади у Радомишльському районі. «Реформування місцевого самоврядування не може бути однобічним процесом, бо він має відбуватися у комплексі з адміністративно-територіальною та іншими реформами, що нині втілюються у державі», – сказав Василь Тужик.

Завершуючи засідання круглого столу, Володимир Арешонков, наголосив, що всі його учасники визнали потребу у реформуванні. «Ми сьогодні показали готовність до поетапного втілення реформи управлінської системи і погодилися, що місцеве самоврядування має будуватися, виходячи з інтересів розвитку людини та громади. Дійсно, процес реформування буде складним, але чесно працюючи з громадами, послідовно впроваджуючи положення реформи, з часом ми прийдемо до досконалішого управління і до нової якості життя українців».

IMG_4797

 

IMG_4815

 

IMG_4927

 Фото Юлії Гуз

 

Якщо ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію
0,0
Оцініть першим
Авторизируйтесь, чтобы оценить
Авторизируйтесь, чтобы оценить
Оголошення
live comments feed...