11:00, 26 листопада 2022 р.
Надійне джерело
Рівні можливості: у Житомирі обговорили проблеми домашнього насильства
"Рівні можливості" — депутати, представники національної поліції, управління у справах сім’ї, молоді та спорту, центру соціальних служб та управління з питань надзвичайних ситуацій та цивільного захисту населення обговорювали проблеми домашнього насильства.
Про методи протидії домашньому насильству розповіла поліцейська Марія Зуб: «В умовах війни почастішали виклики стосовно домашнього насильства, найпоширеніша форма — психологічна. Є поліцейські офіцери громади і дільничні офіцери. Кожен поліцейський працює на своїй території і обов’язково проводить профілактичні бесіди із кривдниками, які стоять на обліку, незалежно від того проживають вони в місті, чи за його межами. Найчастіші проблеми із алкозалежними» — підкреслила Марія Зуб.
«Дуже важливо збирати статистику, адже ми розуміємо тенденцію і можемо приймати рішення, у якому напрямку працювати. Впродовж багатьох років звернень не збільшується, це свідчить про добре налагоджену інформаційну роботу» — зауважила головна спеціалістка управління у справах сім’ї, молоді та спорту, координатора з питань забезпечення рівних можливостей жінок і чоловіків Світлана Євченко.
Про протидію домашньому насильству в умовах воєнного стану розповіла директорка Житомирського міського центру соціальних служб Ольга Юрченко.
«Якщо говорити про 2022 рік — до нас надійшло 244 звернення про насильство, із них 33 відносно дітей або ж яке вчинялося у присутності дітей. При центрі соціальних служб діє мобільна бригада, на яку покладено завдання миттєвого реагування. Якщо потерпілий боїться звертатися до поліції, є можливість прийти на консультацію, для цього у 2021 році був створений денний центр. Також у нас створена кризова кімната, де потерпіла особа має можливість проживати від 10 до 20 днів.
Соціальний працівник надає інформаційні та консультативні послуги, психолог допомагає стабілізувати свій стан, а юрист допомагає вирішити юридичні питання за потреби. Є усі умови для перебування навіть з дитиною» — проінформувала Ольга Юрченко.
Акція «16 днів проти насильства» щороку привертає увагу до проблеми гендерного насильства. Вона ініційована Першим всесвітнім інститутом жіночого лідерства 1991 року.
Джерело: Житомирська міська рада
Якщо ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію
Останні новини
Від прозорості до відповідальності: роль ЄС у подоланні корупції в Україні
Партнерський матеріал
09:00
19:00
14 жовтня
15:25
14 жовтня
11:13
14 жовтня
11:00
14 жовтня
08:00
14 жовтня
18:50
11 жовтня
16:30
11 жовтня
Оголошення
08:28, 14 жовтня
08:28, 14 жовтня
08:28, 14 жовтня
08:28, 14 жовтня
08:28, 14 жовтня
live comments feed...