• Головна
  • На Житомирщині з'являться добровільні пожежні дружини
09:56, 23 липня 2013 р.

На Житомирщині з'являться добровільні пожежні дружини

Уряд затвердив порядок функціонування добровільної пожежної охорони. Відповідну постанову прийнято на засіданні Кабінету Міністрів 17 липня.

 Як повідомляє Державна служба України з надзвичайних сиутацій, документ розроблено на основі європейських стандартів та з урахуванням досвіду іноземних держав і країн СНД. Він визначає механізм створення та реєстрації добровільних пожежних дружин, їхні завдання, функції, структуру, умови роботи, фінансове й матеріально-технічне забезпечення, права і обов’язки членів добровільної пожежної охорони.

 Безумовно, прийняття нормативно-правового акту позитивно вплине на підвищення рівня пожежної безпеки у державі.

 Світовий досвід свідчить, що у країнах Європи добровільними пожежними формуваннями ліквідовується  30-40% пожеж на початковій стадії. При цьому станом на сьогодні в Україні цей показник доволі низький – близько 4%. Крім того, наразі у державі спостерігається тенденція до скорочення чисельності таких формувань. Так, з 1999 року їхня кількість зменшилася з 34 до 20 тисяч.

 Водночас звертаємо Вашу увагу, що лише у 2012 році добровільними протипожежними формуваннями безпосередньо до прибуття пожежних підрозділів на початковій стадії ліквідовано 1,2 тисячі пожеж, а також виявлено та усунено велику кількість порушень вимог пожежної безпеки, що могли призвести до виникнення пожеж.

 За статистичними даними, для забезпечення надійного захисту об’єктів господарювання та населених пунктів в Україні необхідно створити понад 30 тисяч добровільних пожежних команд і дружин.

Якщо ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію
0,0
Оцініть першим
Авторизуйтесь, щоб оцінити
Авторизуйтесь, щоб оцінити
Останні новини
Оголошення
live comments feed...