• Головна
  • Мощі Папи Римського Іоанна Павла ІІ відтепер будуть зберігатися в Бердичеві
15:49, 23 липня 2013 р.

Мощі Папи Римського Іоанна Павла ІІ відтепер будуть зберігатися в Бердичеві

У місті Бердичеві знаходиться одна з головних католицьких святинь нашої країни - Всеукраїнський Санктуарій Матері Божої Святого Скапулярія, де зберігається чудодійна ікона Матері Божої Бердичівської. Історія цього святого місця, як і історія самої ікони, сягає своїм корінням в давні часи, і навіть думки істориків в тому, коли ж саме був написаний образ Богоматері, іноді розходяться. Ясно одне - довгий час Ікона належала родині Тишкевичів, поки в 1630 році вона була передана в монастир ордена Босих кармелітів (який, до речі, теж побудував один з Тишкевичів в подяку за чудесне спасіння з татарського полону).

Як пише сайт Бердичів Діловий, на сьогоднішній день у світі налічується не більше двох десятків коронованих ікон, і заслужити такий привілей аж ніяк не просто - для цього потрібні підтвердження про чудодійні здібності ікони. За весь час свого існування ікона Матері Божої Бердичівської сотворила чимало чудес, зцілюючи прийшли до неї людей від різних хвороб і недуг, а віруючі повсюдно повідомляли про особливі благодаті, отриманої ними від лику Пресвятої Діви Марії. Також слід зазначити, що це, напевно, єдина ікона в світі, яка коронувалася тричі. Перший раз коронація ікони відбулася 16 липня 1756, однак приблизно в I половині XIX століття золоті корони, які прикрашали ікону Матері Божої Бердичівської, були вкрадені невідомими. Тоді орден босих кармелітів попросив про повторний коронації, яка відбулася 6 червня 1854. Але й це не все - в 1941 році в монастирі сталася пожежа (ймовірно в результаті підпалу) і знаменита на весь світ Бердичівська святиня згоріла у вогні.

І вже під час здобуття Україною незалежності, коли почалося відродження гнобленої радянською владою релігії, була написана нова ікона Матері Божої Бердичівської, яку благословив 9 червня 1997 Святіший Отець Іван Павло II у костьолі святої Ядвіги у Кракові. Коронація ікони папськими коронами відбулась під час престольного свята на честь Матері Божої з гори Кармель 19 липня 1998. Слід зазначити, що долі ікони Матері Божої Бердичівської та Святішого Отця Івана Павла II дуже тісно перепліталися. Адже під час приїзду Папи Римського Івана Павла II в Україну саме чудова ікона Божої Матері Бердичівської перебувала на вівтарі під час його урочистого богослужіння.

Для всіх католиків світу Папа Римський Іван Павло ІІ залишиться символом минулої епохи, оскільки прийнявши справи церкви у такий непростий час, він зумів довести, що католицька церква може розвиватися разом з цивілізацією. Крім цього Папа Римський Іван Павло ІІ першим визнав помилки, здійснені католицькою церквою в часи інквізиції і хрестових походів і приніс за це покаяння від імені всієї західно-християнської церкви. Нагадаємо, що нинішній Папа Римський Франциск на початку липня ухвалила рішення про канонізацію Іоанна Павла II. Очікується, що ієрарх Римсько-католицької церкви, який займав раніше Апостольський престол, буде проголошений святим в ході церемонії, яка має відбутися до кінця поточного року.

Тому для всіх католиків не лише міста Бердичева, а й усієї України стала приємною несподівана новина про те, що Реліквії Івана Павла ІІ назавжди залишаться в Україні. Під час святкування 257-ї річниці коронації ікони Матері Божої Святого Скапулярія Папський нунцій Архиєпископ Томас Галліксон передав на зберігання для Всеукраїнського Санктуарія Матері Божої Святого Скапулярія капсулу з кров'ю Папи Римського Івана Павла ІІ.

Якщо ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію
0,0
Оцініть першим
Авторизуйтесь, щоб оцінити
Авторизуйтесь, щоб оцінити
Оголошення
live comments feed...