• Головна
  • Житомир відвідав головний терапевт МОЗ Василь Нетяженко
делегація
13:55, 23 липня 2013 р.

Житомир відвідав головний терапевт МОЗ Василь Нетяженко

делегація

Житомир відвідав головний терапевт Міністерства охорони здоров’я України Василь Нетяженко, - повідомляє Житомирська Хвиля.

В Інституті медсестринства він зустрівся з фахівцями терапевтичного профілю з усіх районів області. Зустріч суто робоча:  обговорювали проблему профілактики гіпертонічної хвороби та її ускладнень, зауважує заступник директора департаменту охорони здоров'я облдержадміністрації Сергій Кобилінський :

"Наша область досить активно включилася в програму профілактики і лікування гіпертонічної хвороби. Зокрема, це стосується виконання вказівки і рекомендацій Президента України, оформлених в Указі стосовно лікування гіпертонічної хвороби і відшкодуванням витрат на медикаменти, призначені для лікування цих хвороб. На сьогодні ми вже маємо певні успіхи, хоча, зрозуміло, не обходиться і без проблем"

Одна з таких проблем – недовіра населення до нових програм. Однак позитивний вплив останніх вже відчувається, переконана кардіолог з Коростеня Олена Романчук:

"Що дуже важливо – зменшилася смертність від інфарктів. На початку впровадження програми було важкувато. А зараз – отримав рецепт від лікаря – можеш піти в аптеку і взяти потрібний препарат. Правда, є моменти, які нас не влаштовують. Зокрема, це стосується переліку медикаментів у цьому списку. Адже друга та третя стадія хвороби потребують комбінованого лікування"

Для цього спочатку потрібно глибше вивчити проблему, а потім внести в програму корективи. Деякі з них вже втілено, каже головний терапевт Міністерства охорони здоров'я України Василь Нетяженко:

"З 12 червня вже є доповнення – збільшилася кількість препаратів, які буде включено до цього проекту. Особливо це стосується комбінованих препаратів та антитромбоцитарних засобів. Крім того, буде частково змінено форму відшкодування вартості препаратів. У першій групі буде відшкодовуватися  90% вартості препарату. У другій групі без змін, а для третьої – вартість препаратів буде відшкодовано лише за умови, якщо самі фармацевтичні компанії знизять ці ціни до рівня референтних"

Додамо, що цьогоріч на безкоштовне лікування гіпертоніків та здешевлення ліків для них в державі виділено 200 мільйонів гривень.

Якщо ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію
0,0
Оцініть першим
Авторизуйтесь, щоб оцінити
Авторизуйтесь, щоб оцінити

Коментарі

Оголошення
live comments feed...