• Головна
  • Нововведення в Податковому законодавстві
10:30, 23 грудня 2010 р.

Нововведення в Податковому законодавстві

В обласній податковій адміністрації сьогодні відбувся семінар для приватних нотаріусів нашого регіону щодо нововведень у податковому законодавстві України. Як "Дзеркалу Полісся" повідомила начальник сектору масово-роз’яснювальної роботи Надія Шевченко, новації стосуються оподаткування проданого рухомого та нерухомого майна, а також оподаткування спадщини.

«Якщо платник вперше реалізує рухоме майно один раз на рік у вигляді легкового авто, мотоцикла, моторолера, то такі операції оподатковуються за ставкою 1%. Інше рухоме майно, що реалізується протягом року реалізується за ставкою 5%. Але в 2011 році дохід від продажу рухомого майна визначається, виходячи з ціни, зазначеної в договорі купівлі-продажу, але не нижче оціночної вартості об’єкта. Раніше такого визначення не було»

Щодо нововведень в оподаткуванні продажу нерухомого майна, то Надія Шевченко повідомила наступне:

«Дохід, отриманий платником податку від продажу не рідше ніж одного разу протягом звітного року житлового будинку, квартири або їх частини, включаючи земельну ділянку, на якій розташовані ці об’єкти, і, яка перебуває у власності платника податку понад три роки, не оподатковується. На сьогодні законодавством було передбачено, що це все житло якщо воно не перевищує 100 м2. Це обмеження знято. Все інше майно, реалізоване протягом року, оподатковується за ставкою 5%»

Варто також додати, що з нового року ставка оподаткування при обміні нерухомого майна становитиме також 5 відсотків.

Нововведення у податковому законодавстві України передбачають зміни у порядку сплати мита за отримання спадщини.

«Є суттєва відмінність від 2010 року. Об'єкти спадщини оподатковуються за нульовою ставкою, якщо майно успадковується членами сім'ї першого ступеня споріднення. Визначення першого ступеня споріднення змінено – тепер це батьки, чоловік або дружина та діти. В тому числі, і усиновлені»

Інші спадкоємці вважаються членами сім'ї другого ступеня споріднення, і у разі отримання спадщини сплачують до державної кишені 5 відсотків від вартості майна.

Ще одне нововведення у порядку оподаткування спадщини стосується нерезидентів України, тобто осіб, які не мають громадянства нашої Держави. Для них ставка оподаткування за отримання спадщини з 30 відсотків зменшена до 15.

Якщо ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію
0,0
Оцініть першим
Авторизируйтесь, чтобы оценить
Авторизируйтесь, чтобы оценить
Останні новини
ТОП новини
Три потужні вибухи, потрапляння ракети в залізничну інфраструктуру, 2 повітряні тривоги, 2 поранених та пошкоджені будинки - як минула ніч в Коростені?
ВІЙНА
Поліцейські задокументували наслідки ворожого ракетного обстрілу у Пулинській громаді Житомирщини
ПОЛІЦІЯ
Мер Малина про ранковий ракетний удар: Пошкоджено об’єкт інфраструктури та близько 100 житлових будинків, троє поранених, – ВІДЕО
ДСНС
На Житомирщині патрульні надали домедичну допомогу жінці, яка мала намір вкоротити собі віку
ПОЛІЦІЯ
Оголошення
live comments feed...